29 вересня - роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві. День пам'яті про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні. Це урочище пронизане болем і криком, кров’ю і смертю, а трагедія увійшла до світової історії як одна з найганебніших і найжорстокіших в історії людства.
29-30 вересня 1941 року, вісімдесят один рік тому, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Було вбито понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. У наступні два роки нацисти стратили в Бабиному Яру майже все єврейське населення Києва, також вбивали ромів, українців, військовополонених, порушників порядку.
На Нюрнберзькому процесі, що відбувся у 1946 році, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва, наводилася лише приблизна оцінка – близько 100 тисяч осіб. Проте багаторічні дослідження доводять, що загальна кількість знищених у Бабиному Яру сягає приблизно 150-200 тисяч осіб.
Скорботні події не мають термінів та часових проміжків – вони завжди живі, так само, як і біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.
Прес-служба міського голови.