У міському музеї відкрито постійнодіючу експозицію, присвячену 85 роковинам Голодомору

у міському музеї відкрито постійнодіючу експозицію, присвячену 85 роковинам голодомору. Зображення 1
Чорні птахи на білому тлі – цей символ біди й горя став головним акцентом виставочного стенду. На ньому багато символіки: пшеничне колосся, просфора, обгоріла свічка, зерно…Окремо свідчення очевидців про злодіяння проти українського народу.
Роки, які стали Голокостом, планомірним знищенням українців, як нації, жорстокого спланованого вбивства, відбито у документах можновладців. Закон про п’ять колосків, режим чорних дошок розміщено на стендах, як головне свідчення свідомих дій з організації Голодомору.

у міському музеї відкрито постійнодіючу експозицію, присвячену 85 роковинам голодомору. Зображення 2

Для Покрова ця сторінка залишається незагоєною раною, територія міста теж була у зоні спланованого голоду. В музеї зберігається понад 300 спогадів очевидців, які пережили роки геноциду. За їхніми свідченнями вимальовується мапа смерті – Дніпропетровщина, Харківщина, Київщина, Одещина, Донбас, Вінниця.
Останні десятиліття у музеї по крупицях збирають матеріали про Голодомори, найцінніші з них – розповіді людей, хто сам, або їхні рідні пережили страшні часи.

у міському музеї відкрито постійнодіючу експозицію, присвячену 85 роковинам голодомору. Зображення 3 у міському музеї відкрито постійнодіючу експозицію, присвячену 85 роковинам голодомору. Зображення 4
-Сьогодні у музейному фонді зберігаються як спогади, так і документальне підтвердження злодіянь. Кожен лист – то окрема історія родин, які пройшли крізь жахіття 32-33 років, голоду 46-47 років - зазначає в.о. директора міського народного історико-краєзнавчого музею ім..М.Занудька Тетяна Подольчак, - ці матеріали безцінні, бо розказують нашому молодому поколінню про історію своєї країни, яка буде жити доки ми пам’ятаємо. Ми запрошуємо містян до музею ознайомитися з матеріалами експозиції. Чекаємо на свідків тих подій, рідних людей, хто пережив голодомор.

у міському музеї відкрито постійнодіючу експозицію, присвячену 85 роковинам голодомору. Зображення 5
Музейники продовжують збирати документальні свідчення Голоду, підкреслюють, що кожна розповідь поповнює архіви, важливість яких не можна переоцінити, адже це правда про страшну трагедію, яку пережила Україна. Постійнодіюча експозиція буде оновлюватися новими матеріалами, працівники закладу сподіваються на співпрацю з покровчанами, спільну роботу зі збору спогадів, документів, які стануть даниною пам’яті безневинно загиблих у роки Голоду.
Прес-служба міського голови.