У міському музеї готували «Калиту»

у міському музеї готували «калиту». Зображення 1
У День Святого Андрія Первозваного, у закладі, що дихає історією, пройшли Андріївські вечорниці.
Тринадцяте грудня особлива дата, цього дня віряни просять опіки у апостола Андрія Первозваного, а в народі згадують вечорниці. Свято, що увібрало увесь спектр найкращих традицій, відтворили у міському музеї.
Тут все було як і сто років тому – стіл з домотканою скатертиною під образами в рушниках, ослони, вкриті рядном, потріскування свічок і аромат свіжоспечених пирогів. Музейні господині запрошували до столу під звуки бандури, що додавала автентичності створеному образу.у міському музеї готували «калиту». Зображення 2
- Ми прагнули максимально відтворити атмосферу Андріївських вечорниць, дух цього свята. Показати, наскільки переплетені традиції з вірою та любов’ю до своєї землі, - говорить директор закладу Тетяна Подольчак.
Допомогли їм у цьому театральний колектив "Сюрприз" Школи мистецтв, учні дев’ятої школи, колектив Будинку творчості та Дитячої музичної школи. у міському музеї готували «калиту». Зображення 3
З піснями, під наглядом гадзині, дівчата замішували калиту, з добрими думками, мріями та світлими намірами. Робили це по-справжньому, додаючи в тісто мед, родзинки, горіхи. Вже випечений заздалегідь символ вечорниць, що є знаком сонця, викладали на рушник, аби дочекатися парубків.
Ті стукали у двері із жартами, приказками, здавалося, що час зупинився, настільки природним було все, що відбувалося у музеї.у міському музеї готували «калиту». Зображення 4
- Це дуже цікаво, - говорить десятикласник Євген Токар,- радий, що можу бути сьогодні тут. Це наче повертаєшся до своїх коренів, можеш уявити, як проводили свято наші прадідусі та прабабусі.
А проводили у тісному дружньому колі. Дівчата теж співали під бандуру, ворожили на судженого і чекали кульмінації, коли хлопці кусали калиту та ділили між гостями.у міському музеї готували «калиту». Зображення 5
- Було приємно бачити обличчя нашої молоді, яка щиро захопилася дійством,- підкреслює начальник відділу культури Тетяна Сударєва,- традиції живуть, це наше найцінніше надбання. Важливо, що музей саме так відтворює їх, коли можна відчувати себе частиною великої культури.
Вечорниці не остання жива презентація закладу. Музейники запевняють, що у них багато задумок, вони прагнуть показати історію кожного експоната, який був частиною чийогось життя, з котрим пов’язане минуле, а, можливо, й сучасність. За їхніми словами, це і є зв'язок поколінь, коли вчорашній день стає частиною сьогоднішнього.
Прес-служба міського голови.

у міському музеї готували «калиту». Зображення 6

у міському музеї готували «калиту». Зображення 7

у міському музеї готували «калиту». Зображення 8

у міському музеї готували «калиту». Зображення 9