Постать непересічної особистості XX століття, що заклала підґрунтя скіфоведення, у музеї представлена з погляду людей, які особисто знали Бориса Миколайовича. Експозиції залу Скіфії, де зібрані історичні пам’ятки і з Товстої могили теж, довершуються виставочним стендом з матеріалами, що характеризують визнаного світом археолога, насамперед, як людину, майстра поетичного слова.
Покров став доленосним містом у житті Мозолевського, про що дослідник писав у своїх монографіях. Гірницький край подарував йому не лише Пектораль, а й численні зустрічі - справжніх друзів. Саме зі спогадів складається виставка. Музейники зібрали світлини, газетні публікації, авторські віршовані видання від дня віднайдення Золотої пекторалі, до сьогодні. Тут занотовані розповіді мешканців міста, які стали свідками історичної події 1971 року, людей, котрі близько товаришували з Борисом Миколайовичем і його дружини, Віри Мозолевської.
Експозиція приурочена 21 червня – дню, коли світові була відкрита знахідка століття. З виставкою вже познайомилися численні містяни, серед яких учні загальноосвітніх закладів. Працівники музею запрошують мешканців міста та гостей Покрова завітати до закладу, поринути у подорож сторінками життя великого археолога сучасності – Бориса Мозолевського та загадкової Скіфії.
Прес-служба міського голови.