У третю неділю травня Україна згадує чорну сторінку своєї скорботної історії, мільйони втрачених життів, забраних радянським тоталітарним режимом.
Репресії, в'язниці, табори, заслання і десятки безіменних братських поховань — таким є минуле, яке відгукується болем. До цього часу історики не можуть встановити точну кількість жертв комуністичного режиму.
З 1927 до 1990 року в Україні було заарештовано понад мільйон людей. 140 тисяч із них - розстріляно. Від кінця 1920-х і до початку 1950-х виселено 2 млн 880 тис розкуркулених селян і членів їхніх сімей.
Українців винищували голодоморами, колективізацією, десятиліттями вбивали історію та культуру. Це стало частиною державної політики. Радянська влада намагалася приховати сліди жахливих злочинів. Але залишалися свідки, хто вистояв у таборах, щоб розповісти правду.
Сьогодні Україна знову переживає повторення страшної історії. російські окупанти знову принесли на нашу землю масові політичні репресії, переслідування, катування й розстріли. Фільтраційні табори та насильницькі депортації. Наші мужні Захисники й Захисниці ведуть боротьбу проти тоталітарної ідеології, агресора, який прагне знищити українців як націю. Пам'ять теж є потужною зброєю, яка викриває злочини і не дозволяє стерти історію.
Покровчани пам'ятають...Сьогодні у місті вшановували жертв політичних репресій. У мистецьких закладах культури пройшли онлайн-заходи, присвячені скорботній даті.
Прес-служба міського голови.