Плекають народну спадщину

У серці мальовничих селищ, де час ніби сповільнює свій плин, а шепіт вітру переплітається з мелодіями народних пісень, заклади культури стали справжніми осередками збереження українських традицій.

КБКЗ Шолоховський сільський будинок культури з філією - Миронівським сільським клубом, клуб селища Перевізські Хутори є осередками, де відчувається особлива енергія – збереження народних традицій, що дбайливо передаються з покоління в покоління. Спільно з мешканцями працівники створили народні світлиці, де відродили побут наших пращурів. Зібрали елементи, які прикрашали кожну оселю – рушники, підзорники, посуд, знаряддя праці. У сільському будинку культури Шолохового створили цілий цикл цікавих зустрічей, присвячених елементам української хати – скрині, печі, глиняному посуду, національному одягу. Про їхню історію можна не тільки послухати, а й приміряти український стрій.

У закладах лунають мелодійні народні пісні, а в повітрі пахне майстерністю та творчістю. Затишні стіни часто стають місцем проведення тематичних вечорів, присвячених народним святам та пам’ятним датам. На Різдво тут звучать колядки, на Василя - щедрівки, а на Зелені свята - веснянки. Молодь із захопленням бере участь у відтворенні давніх обрядів, вчиться розуміти їхній глибокий символізм та значення. Майстер-класи долучають до чогось справжнього, глибокого, що сягає корінням у сиву давнину.

Особливо цінною є тісна співпраця клубних закладів з міським Народним історико-краєзнавчим музеєм ім. М. Занудька. Спільні виставки, лекції, екскурсії дають змогу юним мешканцям глибше пізнати історію рідного краю, ознайомитися з побутом та традиціями своїх предків. Експонати музею оживають у розповідях працівників культури, стаючи не просто мовчазними свідками минулого, а живими історіями, що надихають та навчають. Не так давно Будинок культури Шолохового спільно з міським музеєм взяв участь у народознавчому проєкті "Коріння роду-сила народу" обласного методичного центру клубної роботи та народної творчості. Досвід Покрова, зібрані матеріали, увійшли до історичної скарбниці Дніпропетровщини.

Кропітка, надзвичайно важлива робота клубних закладів - це створення живого мосту між минулим і майбутнім, виховання у молодого покоління почуття національної гідності, любові до рідної землі та її багатої культурної спадщини.

Пресслужба міського голови.