Переваги офіційного працевлаштування для роботодавців

Переважна більшість працівників та роботодавців при запитанні про переваги офіційного працевлаштування згадують про такі переваги для працівників. Зокрема набуття страхового стажу, захист від незаконного звільнення, право  на оплачувану відпустку, право на допомогу у разі хвороби чи отриманні травми на виробництві, право на допомогу по безробіттю тощо.

Але слід звернути увагу і на вигоди для роботодавців, адже у офіційно оформлених працівників є не лише права, а й обов’язки, закріплені зокрема статтею 139 Кодексу законів про працю України. Працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким укладено трудовий договір.

У випадку порушення зазначених вимог роботодавець може застосувати до працівника заходи дисциплінарного впливу – догану або звільнення.

Окрім того, згідно з вимогами КЗпП працівники зобов'язані бережливо ставитися до майна підприємства, установи, організації і вживати заходів до запобігання шкоді, та несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

А найголовніше на сьогоднішній день є те, що внески та податки, сплачені роботодавцями до бюджету підвищують обороноздатність країни.

Більше дізнатися про трудові права можна на інформаційному порталі Держпраці за посиланням http://pratsya.in.ua