За останні чотири роки витрати міського бюджету на фізичну культуру й спорт збільшилися на понад чотири з половиною мільйони

 

Якщо у 2015 році було спрямовано 2 млн.432 тис. грн., то 2019 – майже 7 млн. грн. Підтримка дитячого спорту – це перший крок до розвитку спорту великих досягнень. На жаль, за останнє десятиріччя у масштабах країни цей алгоритм спрацьовує не скрізь і не завжди. У перелік першочергових питань висувають тарифи й ціни, стан комунального господарства й дороги, тільки не спорт. Він залишається на других, а то й на третіх та останніх позиціях. На щастя, у Покрові - місті, яке славиться спортивним минулим, розвиток фізкультури й спорту – серед пріоритетів соціальної політики.

І збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл один з головних аспектів популяризації спорту серед дітей. За усталеним висловом – «популяризація здорового способу життя, фізкультури й спорту», стоїть утримання спортивних баз, виплата заробітної плати тренерському складу та персоналу, енергоносії та багато іншого, що дозволяє закладам успішно працювати.

Сьогодні у двох школах Покрова, у 69 групах, займається понад тисячу учнів. Тут продовжують розвиватися напрямки, котрі поволі «вмирають» у обласних центрах та ближчих сусідів, переходячи у розряд приватних вартісних шкіл. Спортивна гімнастика, акробатика, футбол, водні види спорту, - маленькі покровчани та їхні батьки можуть обирати – фізкультура чи спорт великих досягнень.

Заради цього п’ятий рік міська влада фінансово підтримує КДЮСШ «Манганіт», виплачуючи заробітну плату тренерському складу. За останні роки фінансування школи було збільшено у 2,5 рази. Зобов’язання з утримання басейну та бази  взяв на себе гірничо-збагачувальний комбінат. Басейн працює, і це спільний результат, за яким здоров’я наших дітей і їхня спортивна самореалізація.

У міцному тандемі батьків та тренерів, за всебічної підтримки міської влади, виховується ціла плеяда талановитих спортсменів, які достойно відстоюють честь не лише міста, а й країни на змаганнях усіх рівнів. Тільки у минулому році покровчани взяли участь у 40 обласних, 39 всеукраїнських та восьми міжнародних змаганнях. Посіли понад двісті перших місць, було підготовлено п'ять майстрів спорту України та 14 КМС.

І якщо у 2014 році на спортивні заходи було виділено 6, 8 тис. грн., то у 2019 – 255,1 тис. грн..

- Це дуже важливий момент, що у Покрові з року в рік збільшують фінансування на спорт, - говорить директор Дитячо-юнацької спортивної школи ім.Д.Дідіка Ірина Бакієва.

Зазначаючи, останні чотири роки виділяються бюджетні кошти, аби відправити спортсменів на змагання, що проходять згідно з календарними планами школи, що є суттєвою підтримкою для батьків.

- Я дуже вдячний батькам, без яких не було б чемпіонів, вдячний нашим тренерам, справжнім професіоналам, - наголошує міський голова Олександр Шаповал. Спорт – це щоденна праця, це - наполегливість і характер. Ми робимо все можливе, щоб підтримувати наші спортивні осередки, аби вони розвивалися, і наші покровчани стояли на п’єдесталі переможців, прославляли рідне місто.

Прес-служба міського голови.