Розвиток сільської медицини, будівництво дитсадків та капремонт доріг, впровадження альтернативної енергетики. Такі результати реформи децентралізації на Дніпропетровщині. Їх відзначили на засіданні Ради регіонального розвитку. Вона відбулась у Міжнародному виставковому центрі Києва під головуванням Президента України Петра Порошенка.
"Децентралізація – це зміни, які люди помітили вже сьогодні. За останні чотири роки Україна зробила більше, ніж за всі попередні. З 2014 по 2018 роки доходи місцевих бюджетів зросли з 69 млрд. грн. до 231 млрд. грн. Об’єднані громади самостійно вирішують, куди направляти кошти. Це дозволяє успішно вирішувати проблеми на місцях, – підкреслив Президент України Петро Порошенко. – Вперше у містах та селах країни почали вирішуватись питання ремонту шкіл, будівництва дитсадочків і лікарень, впровадження альтернативної енергетики та електронної системи адмінпослуг".
Держава готова й надалі підтримувати об’єднані громади та сприяти реалізації найбільш важливих проектів, додав Петро Порошенко.
"За програмою розвитку сільської медицини по всій Україні нині будуємо 513 сучасних амбулаторій. Загалом на це направили майже 3 млрд. грн. Лідерами з реалізації цієї програми є Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Харківська та Рівненська області", – сказав Президент.
На сьоме засідання Ради регіонів у Києві зібралися голови обласних та районних державних адміністрацій, керівники об’єднаних громад та міські голови з усієї України. Після виступів перших осіб держави, звітували про роботу і представники регіонів.
"Нам є чим пишатись. Я знаю, що у місті Покров на Дніпропетровщині молодий мер за два роки перевів усе місто на альтернативні джерела енергії. Він повинен бути мірилом успіху", – сказав Генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Ще один приклад дієвості децентралізації - об’єднана громада у Слобожанському. Про успіхи, досягнуті завдяки реформі, розповів на засіданні Ради регіонального розвитку її голова – Іван Камінський.
"Після об’єднання територій, разом з Дніпропетровською ОДА відкрили зведений "з нуля" сучасний дитячий садочок на 220 місць та Центр надання адмінпослуг. Нині на фініші – будівництво спорткомплексу та дев’ятиповерхівки під соціальне житло. Раніше ми навіть мріяти про таке не могли. Децентралізація вдихнула нове життя в наші селища", – зазначив голова Слобожанської об’єднаної громади Іван Камінський.
Нині найбільше об’єднаних громад саме на Дніпропетровщині – 61.
"Децентралізація змінила Дніпропетровщину. Ми відкриваємо ЦНАПи, будуємо дитсадочки, реконструюємо школи, відновлюємо дороги. Рухаємося тільки вперед. Створюємо безпечні, комфортні та сучасні умови для життя та роботи", – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
Загалом в Україні 865 ОТГ. Під час Ради регіонального розвитку Петро Порошенко наголосив на тому, що об’єднання територіальних громад стимулюватиметься й надалі. На його думку, Верховна Рада має прийняти надважливий законопроект, який затверджує базовою адміністративно-територіальною одиницею держави громаду. Та додав: важливо покрити всю територію України ОТГ до проведення місцевих виборів у 2020 році. Повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю ДніпроОДА.