Експозицію відкрито до 25-ї річниці від дня смерті Почесного громадянина міста, видатного археолога, поета – Бориса Мозолевського.
Містянам та гостям Покрова представлені знахідки, які зберігалися у музейних запасниках, також речі, передані закладу городянами.
Унікальні артефакти – предмети побуту, зброя та знаряддя землеробства, дають уявлення про скіфську культуру. Представників кочового племені вважають новаторами у винаході зброї, оформленні речей, орнаментами, запозиченими з світу природи. Тим цінніші речі, що дійшли до нашого часу, адже зберігають свою автентичність. Особливу зацікавленість викликають експонати, віднайдені Борисом Мозолевським у 1970 році, в одному з курганів, розташованих на території Шевченківського кар’єру. Рідкісні експонати, уламки списів, лез, бронзове люстерко, датуються IV-V століттям до н.е. Серед іншого, фрагменти глиняного посуду, з притаманним цій добі оздобленням.
Музейники зазначають, що це справжня подія, адже більшість експонатів виставлені вперше, кожен дихає історією, передаючи дух загадкової Скіфії. Дають можливість містянам відчути нерозривний зв'язок з минувшиною, пізнати сиву історію міста й краю.
У закладі розповідають про період степових кочівників, спираючись на дослідження науковців, насамперед, Бориса Мозолевського, чий внесок у скіфоведення важко переоцінити. Яскравою ілюстрацією сказаному стають експонати. Тепер до них додалися нові артефакти, з якими вже встигли ознайомитися відвідувачі. Сьогодні їх виставлено у окремій експозиції, по завершенню якої раритети доповнять виставкові стенди зали скіфської доби. Тож у містян та гостей Покрова є можливість ознайомитися з експонатами, історією їх походження, прослідивши віковічний шлях, який з’єднує нас з минувшиною.
Прес-служба міського голови.