Презентуючи оновлену експозицію, музейники занурили гостей у світ сили та величі козацького духу. Наші легендарні пращури постали як захисники рідної землі, відомі своєю незламною волею до боротьби за незалежність і самостійність. Символічно, що відкриття оновленої експозиції відбулося саме у День Соборності України, як наголосила начальник відділу культури Тетяна Сударєва, котра стала не лише ініціатором події, а й разом з командою впроваджувала її у життя.
Директор Народного історико-краєзнавчого музею імені Занудька Тетяна Подольчак зазначила, що творчий колектив прагнув відтворити атмосферу Чортомлицької Січі часів отаманства Івана Сірка — національного героя, особливо шанованого серед покровчан.
Екскурсовод музею, історик Людмила Карандєй, яка здійснювала методичний супровід оновлення експозиції, ознайомила гостей із її структурою та унікальними артефактами. Серед експонатів козацької доби — старовинні Євангеліє та ікона святої Варвари, пістолі, мушкети, шаблі, стремена, люльки-носогрійки та інші цінні предмети.
Особливу атмосферу епохи відтворив настінний розпис із зображенням козака, який збирається в похід проти ворогів. Над цим живописом натхненно працювала талановита шолоховська родина — Тетяна та Володимир Алілуєнки. Сучасне бачення козацьких традицій представив юний Андрій Подольчак, козачок з позивним “Рудик”. Він поділився світлинами та розповідями про життя сучасного козацтва, яке знає змалку завдяки дядькові — Захиснику України Аліму Рокитянському, який віддав життя за нашу свободу.
За життя воїн активно сприяв відродженню козацтва та українських патріотичних традицій у регіоні. Не обійшлося й без козацької пісні, що найкраще передає дух, традиції та ментальність українського народу. Ліричні твори натхненно виконали учасниці вокального колективу клубу села Перевізькі Хутори — “Червона калина”.
Оновлена експозиція вже чекає на гостей, які матимуть змогу поринути у величну епоху козацтва, відчути гордість за нашу історію та відкрити нові сторінки рідного краю.
Пресслужба міського голови.