У міському музеї нові експонати

у міському музеї нові експонати. Зображення 1
Скіф’янка та Берегиня поповнили артефакти скіфської та козацької доби.


Унікальні скульптури вже сьогодні можна побачити у залах, про історію їх виникнення та знайдення розказує співробітник музею, краєзнавець Микола Волков.
Кам’яну скіф’янку випадково знайшли на березі Каховського водосховища. На переконання музейників, випадковостей не буває, вона дочекалася часу, аби доповнити розповідь про Скіфію. Такі скульптури порівнюють з половецькими бабами, вони мали ритуальне значення, возвеличувалися на капищах – святилищах скіфів, є посланням кочівників, VII століття до нашої ери.

у міському музеї нові експонати. Зображення 2
Про часи козацтва нагадує неперевершена дерев’яна скульптура дівчини, її ще називають берегинею, віднайдена на території нашого міста у козацькому схроні. Результати досліджень дають підстави ототожнювати її з періодом Калнишевського, розквіту українського різьбярства Сисоя Шалматова. Постать геніального скульптора увійшла в історію як зодчого Запорізької Січі, з під чиїх рук народилися дерев’яні іконостаси, шедеври мистецтва 18 ст. Цілком ймовірно, що скульптура є роботою послідовника художника, прикрашала господу кошового.
Це ще один погляд на минуле краю, з огляду на пам’ятки, що відкривають культурологічні таємниці, зазначає директор музею Тетяна Подольчак.
Вони доповнюють експонати, несучи дух минувшини, про що говорив і доцент, кандидат філологічних наук, директор Київського науково-дослідного інституту Magisterium Володимир Цибулькін.
Наприкінці березня автор історичних монографій, серед яких "Влесова книга: быль и мифы Славянской цивилизации", разом з дружиною, нашою землячкою Майєю Сердюченко, відвідали музей. Особливе зацікавлення викликала експозиція, присвячена козацтву. Науковець дав високу оцінку зібраним артефактам, розповів про значення символів, закодованих послань українських рушників. Він налаштований на подальшу співпрацю, має намір передати музею нові експонати.

у міському музеї нові експонати. Зображення 3
Вони стануть гарним доповненням виставочних стендів, де за часи існування музею вдалося зібрати безцінні, з погляду на спадщину, речі. Експонати викликають щиру зацікавленість містян, особливо молоді. Увазі юні пропонують як екскурсії закладом, так і визначними містами Покрова, під час яких історія міста й краю розкривається у нових деталях, усій своїй величі.
Прес-служба міського голови.