Предмети побуту, старовинні ікони і технічні засоби поповнили скарбницю закладу. Речі, що розповідають про минуле міста й краю, передали музею небайдужі покровчани – Валерій Балуба, Іван Ширяєв, Анатолій Калашник, Марина Шумська, Тетяна Лісова.
Колись ці речі можна було зустріти у кожній сільській господі чи міському помешканні, сьогодні вони вже частина історії. Більшість зникла як із щоденного користування, так і життя. І тільки завдяки ентузіастам їх вдається зберегти, аби потім розповісти дітям про побут їхніх пращурів та еволюцію технічних засобів.
Директор музею Тетяна Подольчак, екскурсоводи Людмила Карандєй і Марина Хода із захватом розповідають про нові експонати, щиро дякуючи покровчанам, які зберегли їх для нащадків.
За їхніми словами, кожна річ випромінює особливе тепло, бо служила людям, не одному поколінню містян. Сьогодні вони зайняли свої місця в музейних експозиціях. Старовинні ікони, праски, кукурудзосіялка, примус, ваги, дірявка, прялка – у залі побуту, який не залишає байдужим жодного відвідувача. Тут зберігаються речі, які можна побачити лише у музейних залах, вони частина цілої епохи.
Не менш цікавими є передані закладу технічні засоби - телеграфний ключ Морзе, фільмоскопи, фотоустановка, телефон. У час цифрових пристроїв вони є справжнім історичним скарбом, бо показують як розвивалися технічні пристрої, без яких ми вже не уявляємо свого життя.
Ці речі не тільки доповнили зали, вони стануть частиною великої розповіді, яку ведуть музейники у онлайн-екскурсах «Історія одного експоната». Така краєзнавчо-освітня ініціатива має широке коло прихильників, бо з сюжетів покровчани дізнаються не тільки про унікальні експонати, а й про їхніх господарів, родинні історії.
Для міського музею то особливо цінно, бо у співпраці з містянами досліджують минуле рідного краю, продовжують писати його літопис.
Пресслужба міського голови.