СУБСИДІЇ “ЖИВИМИ” ГРОШИМА

субсидії “живими” грошима. Зображення 1Уже через кілька тижнів сім'ї, які у минулому році оформили субсидію, отримають її суму готівкою. Ці кошти призначені для оплати комунальних послуг за лютий поточного року. Відповідно отриманим у квітні грошовим переказом слід розрахуватися за березневі платіжки і т. д. Пенсіонерам кошти надійдуть разом з пенсією, решті - через Ощадбанк, куди необхідно буде звернутися з паспортом та ідентифікаційним кодом.
  - Це ще одна запроваджена Урядом схема монетизації субсидій - "живі" гроші для розрахунку за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидій, - розповідає начальник міського управління праці та соціального захисту населення Тетяна Ігнатюк.
Водночас, залишиться актуальною і схема, коли розрахунки за спожиті послуги з підприємствами-надавачами здійснює Ощадбанк, а субсидіанти, за результатом опалювального сезону, отримують готівкою лише зекономлений залишок субсидії. За таким алгоритмом монетизація здійснюватиметься тим, хто за субсидією звернувся з нового календарного року.
Отже до травня в Україні діятимуть одночасно дві моделі монетизації, аби визначити, яка з них більш ефективна. Показовим стане і те, наскільки відповідально отримувачі субсидій поставляться до цільового використання коштів.
Щодо цього начальник управління праці та соціального захисту населення нагадує про інші чинні норми порядку призначення субсидій. Якщо субсидіант вчасно не розрахувався і має протягом місяця заборгованість, за зверненням підприємства — надавача комунальних послуг, субсидію буде припинено.
Прес-служба міського голови.