Роботи покровчан увійдуть до збірника  історико-культурного фестивалю "Дике поле. Шлях до Європи"

Фестиваль «Дике поле» називають своєрідним символом історичної пам’яті. Його засновано у 2016 році з метою збереження та відродження національної культури. За роки існування організатори та учасники узагальнили й презентували унікальні  матеріали з історії України – від Скіфської доби до подій сучасної визвольної війни проти російських окупантів.

Цей масштабний форум з року в рік збирав тисячі прихильників. Сьогодні, через повномасштабне вторгнення, він проходить в онлайн-форматі, але не втрачає актуальності та зацікавленості.

Цього року межі та форми проведення фестивалю були розширені, до участі у ньому долучились екологічні, природоохоронні, освітні та культурні інституції з 10 областей України. Вже традиційно таку визначну подію не оминули фахівці відділу культури Покрова.

Роботу фестивалю було розгорнуто за декілька напрямками – наукової конференції, яка зібрала провідних представників Національної академії наук України, навчальних закладів вищої та передвищої освіти, закладів культури регіонального та місцевого рівнів з багатьох куточків України. Літературної та фото локацій, на які подавалися авторські доробки: літературні есе, легенди, різножанрові оповідання та роздуми, образотворчі роботи художників та майстрів фотографії за тематикою "Дикого поля".

Свої роботи представили і покровчани. Історик, фахівець міського музею Людмила Карандєй презентувала авторський літературний твір «Повелитель степів», в основу якого лягли факти з історії Скіфії, нашого краю, віднайдення Золотої пекторалі видатним науковцем Борисом Мозолевським. Яскравими ілюстраціями до нього стали картини вихованок художнього відділу Школи мистецтв Вікторії Яковенко та Рози Пилипенко. Важливо, що ці матеріали увійдуть до збірки «Шляхами Дикого поля», будуть представлені широкому загалу як крок до збереження своєї історії, культури – символ віри й незламності.

Прес-служба міського голови.