ПРАВИЛА ТА ПОРЯДОК ПОВОДЖЕННЯ І ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ПОГРОЗІ ЗДІЙСНЕННЯ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТА

 

1. Загальні рекомендації громадянам по діях в екстремальних ситуаціях.

 

Тероризм — це метод, за допомогою якого організована група або партія прагне досягти проголошені нею цілі через систематичне використання насильства. Для нагнітання страху застосовуються такі методи терористичних дій як вибухи і підпали житлових та адміністративних будинків, магазинів, вокзалів; захоплення заручників, автобусів, викрадення літаків тощо. Для запобігання можливого терористичного акту або зменшення його наслідків необхідно дотримуватися наступних запобіжних заходів: не торкати у вагоні потяга (електрички, трамвая, тролейбуса, автобуса), під'їзді вдома або на вулиці (ринку, у громадських місцях і т.д.) безхазяйні пакети (сумки, коробки і т.д.) і не підпускайте до них інших. Повідомити про знахідку співробітникові поліції. У присутності терористів не виражати своє незадоволення, утримуватися від різких рухів лементів, стогонів.

2. Рекомендації щодо дій населення у конкретних ситуаціях.

Дії у випадку виявлення підозрілого предмета, що може виявитися саморобним вибуховим пристроєм.
Якщо Ви знайшли підозрілий предмет – ні в якому разі не залишайте цей факт без уваги! Знаходячись у суспільному транспорті, опитаєте навколишніх Вас людей для того, щоб одержати інформацію про його хазяїна. Якщо такий не встановлений, негайно повідомите про знахідку водієві (машиністові, кондукторові, співробітникові поліції).
При виявленні підозрілого предмета в під'їзді свого будинку опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь з них. Якщо власник предмета не встановлений – негайно повідомите про знахідку у відділення поліції.
При виявленні підозрілого предмета в установі негайно повідомите про знахідку його керівникові (у школі - черговому адміністраторові). В усіх перерахованих випадках:
- не торкайте, не розкривайте і не пересувайте знахідку;
- зафіксуйте час її виявлення;
- постарайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки;
- обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи;
- не забувайте, що Ви є основним очевидцем.

Пам’ятайте!
Зовнішній вигляд предмета може ховати його дійсне призначення. Як камуфляж для вибухових пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки тощо.

Батьки!
Ви відповідаєте за життя і здоров'я Ваших дітей. Роз'ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під'їзді, може становити небезпеку для їхнього життя.

Ще раз нагадуємо!
Не робіть самостійних дій зі знахідками або підозрілими предметами, що можуть виявитися вибуховими пристроями – це може привести до їх вибуху, численним жертвам, руйнуванням.

ТЕЛЕФОНИ

чергових служб при виникненні

надзвичайних ситуацій

Чергова частина Головного управління Національної поліції

в Дніпропетровській області

102

 (056) 756-50-01

(056) 745-44-64

067-612-80-92

050-046-37-02

093-701-61-01

Чергова частина Управління

Служби безпеки України

у Дніпропетровській області

(056) 744-85-19

(056) 791-94-01

          (056) 791-92-47 факс

Чергова частина Головного управління Державної служби України з надзвичайних  ситуацій

у Дніпропетровській області

112

  (056) 377-17-43

           (056) 744-30-19 факс

067-636-37-72