Найкращі творчі практики, самобутні таланти об’єднав мистецький форум, що проходив під патронатом голови Дніпропетровської обласної ради Святослава Олійника. Більш ніж тридцять ОТГ області розповідали про себе, презентуючи усе безмежжя Дніпропетровщини – співочої та майстерної.
Показати талановитий край через постаті його мешканців – таким було головне завдання Дніпропетровської обласної ради. Карантинні обмеження внесли свої корективи, але не стали на перешкоді реалізації творчих задумів. Формат фестивалю було змінено, відбіркові тури проходили у громадах онлайн, але це не завадило творчому конкурсу, що перетворився на справжній мистецький форум. На адресу оргкомітету надійшло сотні заявок на участь за чотирма напрямками: «Творчий», «Спадщина», «Кулінарний», «Lifehaker».
Серед учасників були і покровчани. Наша громада представила унікальні техніки – писанкарство, виготовлення ляльок-мотанок, Петриківський розпис, підсиливши неперевершеною українською піснею.
Як народжується писанка, з чого вона бере свій початок, розповідав 13-річний учень Школи мистецтв, НВК №2 Ренат Юзьков. Різнобічно розвинена особистість, він вчиться знімати кіно, відвідує театральну студію, гуртки клубу Перевізьких Хуторів, але серцем відданий стародавньому мистецтву. Особливий в усьому, цей хлопчик займається писанкарством лише рік, але вже досяг неймовірних успіхів. З-під його рук твориться справжнє диво – писанка, що розкриває цілий Всесвіт у простих візерунках. Разом з Ренатом на фестивалі була і його мама – майстриня Альона Ляшенко, яка знає всі таємниці ляльок-мотанок.
Ще один старовинний промисел, який став духовним надбанням та спадщиною – Петриківський розпис, представляла родина майстрині, викладача Школи мистецтв – Ганни Мельничук. Вони презентували свої роботи у номінації «Спадщина», а відома вокалістка та викладач ШМ Анастасія Бойко-Костіна – «Творчий».
Переможців конкурсу відкритим онлайн-голосуванням обирали мешканці Дніпропетровщини, покровчани зібрали цілий ужинок вподобайок.
Як зазначили заступник голови облради Марина Петросянц та начальник управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Лілія Гиренко, кожен учасник конкурсу дивував своєю самобутністю й глибиною талантів. Покровчани представили надбання, які мають культурно-історичне значення, серця усіх учасників підкорив юний митець Ренат Юзьков.
Тринадцятирічного Рената було визнано переможцем у номінації «Спадщина». Друге місце у номінації «Творчість» посіла Анастасія Бойко-Костіна. До числа фіналістів увійшли майстрині Альона Ляшенко та Ганна Мельничук з родиною.
-Я щиро вітаю наших талановитих земляків, хочу подякувати покровчанам, хто підтримував і віддавав за них свої голоси. Окрема вдячність організаторам конкурсу, який розкрив нашу Дніпропетровщину, багату на таланти, - підкреслив міський голова Олександр Шаповал.
Наприкінці минулого тижня у Дніпрі пройшла церемонія нагородження переможців. Учасники не лише отримали заслужені винагороди, а й провели майстер-класи та представили виставки своїх робіт. Покров вражав розмаїттям кольорів та напрямків, традиціями, відтвореними у писанкарстві, Петриківці, виготовленні ляльок. Експозиції міста нікого не залишили байдужими. Справжній захват у присутніх викликав Ренат Юзьков, який навчав усіх охочих розписувати писанки. Тоненьким писачком він вимальовував сонце й квіти, небо й поле – свою рідну землю, яка надихає творити, зберігаючи у старовинних промислах своє минуле.
Прес-служба міського голови.