Її називають генетичним кодом, а сьогодні, у часи російської агресії, духовною бронею нації - Вишиванку, котра увібрала в себе споконвічну історію України. У її візерунках закодовано увесь славетно-стражденний шлях українського народу. Вона – його душа, бо в кожному малюнку віддзеркалюється послання на щастя й на довгу долю. Саме тому цей елемент одягу особливо дорогий кожному українцю і відносно молоде свято, День вишиванки вже давно стало народним. Цьогоріч воно припадає на 19 травня, тож покровчан запрошують одягнути вишиванки, як символ єдності, незламності і пам’яті.
День вишиванки з’явився у 2006 році з ініціативи студентки Лесі Воронюк і одразу набув всенародної любові. Бо з вишиванкою у кожній родині пов’язане щось своє, що залишається у родоводі і йде від покоління до покоління. Вона зв’язує століття дивовижними візерунками, які вражають і надихають. Кожен регіон України має свої, властиві лише йому, орнаменти і лише тлумачення у всіх одне: в них сонце й небо, безкраї поля й ліси, віра й надія і безмежна любов до своєї землі. Історія вишиванки плететься з часів пізнього неоліту, з трипільської культури. Елементи вишивки науковці знаходили під час вивчення сарматських та скіфських поховань.
З прадавніх часів майстрині передавали у спадок вишиванковий код. Геометричні візерунки позначали стихії природи та родючість землі, рослинні та квіткові орнаменти символізували сімейне щастя, материнську любов, зображаючи на полотні тварин вірили, що малюнок принесе вірність, достаток і довголіття.
Сьогодні все це розмаїття кольорів та візерунків – збережено. І вишиванку українці охороняють як одну з головних зброй проти ворога, бо в ній наша сила. В ній те, що не вбити, не винищити – наш національний характер, наша ідентичність. Наш дух, воля і свобода!
Тож одягнемо вишиванки, бо ми – Українці!
Прес-служба міського голови.