Покров вшанував пам'ять жертв Голодоморів

У четверту суботу листопада Україна згадує мільйони закатованих голодом, загиблих у 1932-1933 та 1947 роках. Ця скорботна сторінка історії визнана геноцидом Українського народу – спланованим вбивством, вчиненим тоталітарною системою.

За оцінками істориків, у Голодоморах знищено до 14 мільйонів людей. Точної цифри жахливих втрат не можуть дати навіть сьогодні, у 87-і роковини голоду.

Покров теж пережив це безмежне народне горе. У 33-му сучасна територія міста складалася з селищ, деякі з них навіки були стерті з мап – винищені Голодомором. На початку 90-х у місці масового захоронення загиблих, Базавлуку, було встановлено пам’ятний Хрест. Він став одним з 200 меморіальних знаків Дніпропетровщини, які нагадують роки Голодомору, про його причини та непоправні наслідки.

У 87-му річницю живі квіти лягли до його підніжжя з колосками пшениці та червоними гронами калини. У пам'ять про сотні земляків запалили поминальні свічки та поклали хліб – символ життя…

Карантинні обмеження вплинули на проведення заходів, але не на пам'ять. Мешканці міста згадували роки Голоду. Згідно з розпорядженням міського голови Олександра Шаповала, тематичні онлайн-заходи пройшли у закладах освіти й культури, міському народному історико-краєзнавчому музеї ім..М.Занудька.

Покровчани приєднаються до Всеукраїнської акції «Свічка пам’яті», запаливши о 16.00 у вікнах свічки – у спомин про всіх, кого забрав Голодомор.

Прес-служба міського голови.