Він пройшов усю Другу світову з першого до останнього дня, воював на дев'яти фронтах, піднімав рідне місто, за яке стояв на смерть у лютому 44-го. Сьогодні колишньому учаснику Нікопольсько-Криворізької операції, Почесному громадянину міста Роману Адамовичу Судольському — 98!
З такою поважною датою легендарного розвідника, людину, чиє життя нерозривно пов'язане з Покровом, привітав міський голова Олександр Шаповал.
Зі словами подяки та щирих привітань завітав до старійшини міста. Свій день народження Роман Адамович зустрічає з родиною. Перше травня для нього — то обов'язково впорядкування улюбленого саду і шахи — така традиція.
Роману Адамовичу було лише 19, коли почалася війна. Ця страшна звістка застала авіамоториста, сержанта Судольського на Львівщині, де навчався у школі молодших авіафахівців. Їхній полк було розгромлено у перші дні вторгнення. Він ніколи не забуде 23 червня 41-го, коли дивом залишився живим. Потім були 43 стрілецька бригада Західного фронту та 258 стрілецька дивізія, з якою пройшов усю війну. Воював за Донбас, Сталінград, Кавказький напрямок, брав участь у вирішальній Нікопольсько-Криворізькій операції, у ході якої було звільнено і Покров.
Він пройшов з боями Білорусію, Прибалтику, форсував Одер, стояв до кінця за Кенігсберг, штурмував Берлін та звільняв Прагу. Про його взвод писали військові багатотиражки, як про сильних духом. Перемогу командир взводу розвідки гвардії старшина Судольський зустрів у шпиталі. Він повертався додому, на Херсонщину, з орденом «Слави III ступеня», орденом Червоної зірки, медаллю «За відвагу».
У 1946 році Роман Адамович приїхав до нашого міста. Усе своє життя герой-розвідник пропрацював у гірничо-збагачувальному комбінаті, має 27 раціоналізаторських винаходів. Поряд з ним велика сім'я Судольських, яка зберігає історію батька та дідуся - глави роду.
-Ваше життя — то наша історія, історія нашого міста, - говорив Олександр Шаповал, - я бажаю Вам довгих років, здоров'я. Дякую Вам за все, що зробили для Покрова. Ви — наша гордість!
Прес-служба міського голови.