Реєстр Музейного фонду України – це масштабна робота важливість якої важко переоцінити, бо передбачає зберігання, захист, облік, оброблення, надання реєстрових даних та реєстрової інформації про музейні предмети, музейні колекції, що є державною власністю. Музейники Покрова – Тетяна Подольчак та Людмила Карандєй, першими в Дніпропетровщині розпочали цю системну діяльність, увійшовши до 300 закладів країни, хто долучився до проєкту «Впровадження системи електронного обліку Музейного фонду України». Його засновниками є Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, Український Центр культурних досліджень Strimko у тісній співпраці з Міністерством культури і національної спадщини Польщі. За результатами другого етапу проєкту музей Покрова став переможцем, отримавши ноутбуки.
Для фахівців закладу ця новина є своєрідним підсумком копіткої, багаторічної роботи, яка не припиняється. Музей зберігає понад трьох тисяч експонатів, які увійдуть до реєстру.
Для України, яка веде війну за незалежність, власну культуру, ідентичність це має виняткове значення. Реєстр дозволить систематизувати дані музейного фонду України, фіксувати й документувати кожен експонат, відслідковувати та зберігати перелік культурних цінностей, які є важливою частиною національної спадщини. Це допоможе уникнути втрат та пошкоджень, особливо в умовах війни.
-Це важлива подія та вагома перемога, - зазначає начальник відділу культури Тетяна Сударєва, - пишаюся працівниками музею, які вдосконалюють свою роботу, роблять все, аби заклад залишався сучасним, знаходив відгук у містян та гостей Покрова. Впровадження системи електронного обліку – ще один важливий крок, бо це збереження нашої культурної та історичної спадщини.
Пресслужба міського голови.