Людина – не товар! Протидія торгівлі людьми

За даними ЮНІСЕФ понад 1,2 млн. дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми. Понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року (за оцінками Міжнародної організації міграції). Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми, що робить нашу країну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.
Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.
У 2016 році в Україні затверджено Державну соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, метою якої є запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини або сприяють їх вчиненню, а також захист прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми, особливо дітей, та надання їм допомоги.
За офіційними даними у м.Покров відсутні постраждалі від торгівлі людьми, проте ми закликаємо до співпраці щодо виявлення таких фактів, а також наголошуємо на необхідності бути обачними та розуміти, що примарні пропозиції - це ризик для вашого життя, здоров’я та особистої свободи.
Якщо Ваші права на вільне пересування обмежують, негайно звертайтеся за допомогою.
ЗА КОРДОНОМ. Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:
• Посольств/консульських установ України за кордоном;
• Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;
• Місцевих правоохоронних органів;
• Організацій української діаспори;
• Інших організації та установ (наприклад, релігійних).
Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

В УКРАЇНІ. В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua
Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.
Корисні телефони:
• Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78
• Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell )
• Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57
• Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України: (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00 до 18:00)
• В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36 (цілодобово)
Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього потрібно повідомити відповідні служби. У нашому місті це відділення поліції, телефон 102, або управління праці та соціального захисту населення, телефон 4-15-51.
Не будьте байдужими, якщо Вам відомий факт торгівлі людьми не мовчіть про це!


Управління праці та соціального захисту населення