Покров багато в чому унікальне місто, де переплелися долі людей не лише з різних куточків України. Прикладом цього може бути історія Людмили Карандєй. Народившись на Гомельщині в Білорусі, пізніше разом з батьками переїхала в Україну. Відтоді «лани широкополі» Херсонщини стали не просто новим місцем проживання. Вона щиро полюбила наш край, нашу солов’їну мову, багатостраждальну історію, ставши українкою - ментально.
Згодом доля привела Людмилу до Покрова. Це було у 1993 році, молодий педагог працювала заступником директора вечірньої школі. Потім за сімейними обставинами їй довелося повернутися до Херсонської області. Та у 2002 році знову обрала для себе місто гірників. Поступово сюди переїхала її мати з донькою, крім того жінка стала опікуном для двох осиротілих племінників. Так місто стало для неї по-справжньому своїм, адже тут з нею найрідніші люди. Життя підготувало для Людмили Миколаївни чимало випробувань, та воно ж і навчило мужньо, з усмішкою, тримати удар, де зброя – доброта, людяність та незламність духу.
Професійний шлях Людмили Карандєй також цікавий. Тривалий час викладала історію у дев'ятій школі, з 2014-го року розпочався новий етап у її трудовій біографії – почала працювати екскурсоводом міського музею ім. Миколи Занудька.
За словами Людмили, робота музею має особливе значення. «Історію не можна забувати - це частина нашого життя. Не важливо героїчна або трагічна, вона не повинна стиратися з пам’яті. Головне завдання музею - розповідати про рідний край, щоб пов’язані з ним долі людей та історичні події не пішли в небуття, а збереглися в пам’яті нащадків», – говорить історик.
Для неї кожен експонат має свій історичний код і свою душу. «Якщо дивитися на нього зі сторони, то це просто якась старовинна річ. Але коли ти розповідаєш людям про те, як вона потрапила до музею, які події з нею пов’язані, то експонат наче оживає. В такі моменти цікаво дивитися на реакцію відвідувачів, адже вони наче особисто переживають ці події», – розповідає жінка про специфіку роботи екскурсовода.
А ще завдяки роботі в музеї вона змогла познайомитися з багатьма цікавими людьми як нашого міста, так і України. Серед них журналіст і письменник Руслан Горовий, актриса Ірма Вітовська, професори історії Володимир Цибульский та Ігор Крушинський. Такі зустрічі збагачують її новими знаннями, які залюбки використовує в роботі.
Особливо їй подобається розповідати про історію Покрова тим відвідувачам, які приїжджають сюди побачити наші сучасні досягнення. Саме в музеї гості мають змогу зрозуміти той шлях, який пройшло наше місто від найдавніших часів до сьогодення. Робота екскурсовода не обмежується лише стінами музею. Разом з колегами Людмила Карандєй бере активну участь у житті міста. Зокрема, проводить пішохідно-виїзні та автобусні екскурсії.
Незбагнені стежки людської долі. Але за десятки років Покров для Людмили Карандєй став рідним містом, історію якого вона допомагає зберегти для майбутніх поколінь.
Прес-служба міського голови.