Середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності від Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області склав 375,8 грн у розрахунку на день. За оперативними підсумками І кварталу 2021 року ріст середньоденної допомоги порівняно з тим же періодом минулого року склав 9,6%.
Загалом у січні–березні відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області прийняли на фінансування лікарняні на суму понад 437,7 млн гривень. Це на 117,9 млн гривень, або 36,9% більше, ніж у січні–березні 2020 року.
Суттєве зростання потреби у видатках за лікарняними листками спостерігається з осені минулого року та пов’язано із захворюванням працівників підприємств області на коронавірусну хворобу, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, сезонним підвищенням захворюваності, а також випадками загострення хвороб через заборону здійснення планових госпіталізацій, відсутність або менші обсяги проходження реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних закладів.
Нагадаємо, сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.
Цей вид матеріального забезпечення виплачується Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).