До уваги учасників АТО. Управління праці та соціального захисту населення інформує

Управління праці та соціального захисту населення інформує:

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АТО!

На  виконання  Постанови  Кабінету   Міністрів   України від 27.12.2017р. № 1057 "Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності"  управлінням проводиться робота щодо визначення суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації вищезазначеній категорії осіб.

Психологічна реабілітація  - комплекс заходів, що здійснюються з метою збереження, відновлення або компенсації порушених психічних функцій, якостей, особистого та соціального статусу особи, сприяння психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду, отриманого в екстремальній ситуації, та застосування його в житті.

Для відбору суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації, в управлінні створено комісію, яка розглядає подані санаторними та оздоровчими закладами документи на відповідність їх вимогам до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації.

Рішенням комісії з відбору суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації від 14.06.2018 (протокол № 1) ТОВ "Санаторій "Токарі" включено до переліку суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації  учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам  Революції Гідності.

ДОВІДКА ЩОДО ВІДПОВІДНОСТІ САНАТОРІЮ "ТОКАРІ"  ВИМОГАМ ДО СУБ’ЄКТІВ НАДАННЯ ПОСЛУГ ІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ЗАТВЕРДЖЕНИХ НАКАЗОМ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ВІД 27.04.2018 РОКУ № 597.

   ТОВ "Санаторій "Токарі" є безпосереднім надавачем послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції та/або учасників Революції Гідності . Одним із основних видів економічної діяльності санаторію є діяльність  психоаналітиків, психологів і психотерапевтів, що по класифікатору видів економічної діяльності відноситься до іншої діяльності у сфері охорони здоров’я – ( за КВЕД 2010 код  86.90 ).

    ТОВ "Санаторій "Токарі" провадить свою діяльність відповідно до положень Статуту санаторію, видів економічної діяльності та цивільно-правових договорів.  Рівень кваліфікації фахівців відповідає вимогам пункту 5 Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 квітня 2008 року № 199, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03 липня 2008 року за № 577/15268.  Стаж практичної роботи психологів з клієнтами не менше ніж 2 роки із проведенням супервізії особами з відповідною кваліфікацією, та досвідом надання послуг психологічної реабілітації, в тому числі, учасникам АТО.  Відповідний фаховий рівень працівників закладу, підтверджується документами про освіту державного зразка.

   Санаторій має багаторічний досвід надання лікувальних послуг за різними  напрямками санаторно-курортного лікування, штат закладу це також кваліфікований медичний персонал із досвідом оздоровлення різних категорій населення, в тому числі і учасників АТО.  В   разі потреби, до надання послуг із психологічної реабілітації, залучаються інші спеціалісти, зокрема соціальні педагоги, логопеди, психотерапевти, юрисконсульти. Реабілітолог та організатори культурно-дозвіллєвої діяльності працюють в штаті санаторію, та мають відповідний фаховий рівень, що підтверджується дипломами про освіту державного зразка. Закладом забезпечується підвищення кваліфікації працівників. Керівництво санаторію проводить атестації працівників. Наказом директора призначено відповідального за проведення внутрішньої супервізії працівників соціальної служби санаторію. Затверджено план-графік проведення внутрішньої супервізії до 31.12.2018 року, відповідно до Методичних рекомендацій затверджених Наказом Міністерства соціальної політики України № 5 від 05.01.2015 р. Персонал закладу професійний, турботливи, вічливий, людяний.

   Санаторієм розроблені програми психологічної реабілітації, якими передбачено надання відповідних послуг згідно з індивідуальними потребами, а також методичних та інших матеріалів у сфері надання послуг із психологічної реабілітації . Послуги із психологічної реабілітації передбачають психологічну просвіту, індивідуальне консультування, психологічну просвіту, підбір методів психологічної реабілітації, психологічну допомогу (терапію), групову терапію, психологічну корекцію та проектування майбутнього, профілактику та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.

    Санаторій визначає види послуг із психологічної реабілітації з урахуванням індивідуальних потреб отримувача послуг, визначених за результатами психологічної діагностики, проведеної фахівцем або фахівцями, в разі потреби. Заняття з психологами складають не менше 40 годин рівномірно протягом 18 календарних днів, та не більше 180 хвилин на день. Психологічна діагностика проводиться у відповідності до стандарту та протоколів її проведення, що затверджуються міністерством соціальної політики. Заклад забезпечує та гарантує ведення, оформлення та зберігання документації із психологічної реабілітації отримувачів послуг (індивідуальних планів психологічної реабілітації, карток психологічного супроводу) з дотриманням вимог законодавства щодо захисту персональних даних отримувачів послуг відповідно до вимог чинного законодавства України. Санаторій  співпрацює та залучає на договірних засадах фахівців інших установ, організацій, фізичних осіб, напрям діяльності яких відповідає видам послуг, що надаються, для виконання заходів, зазначених в індивідуальних планах психологічної реабілітації отримувачів послуг.

Санаторій співпрацює із ТОВ "Медичний центр безпеки дорожнього руху", що веде ліцензійну діяльність та надає медичні послуги за лікарськими спеціальностями "психотерапія", "психіатрія", "наркологія", "психофізіологія". "медична психологія". Спеціалісти, які залучаються до надання послуг із психологічної реабілітації, мають належний рівень знань і навичок , кваліфікаційний рівень яких відповідає вимогам, зазначеним у    довідниках кваліфікаційних характеристик професій працівників та затверджених закладом посадових інструкцій. 

   У санаторії відсутня заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) підтверджується довідкою ДФС. 

   Санаторій забезпечує надання послуг із психологічної реабілітації в окремих кімнатах для індивідуальної роботи (площею не менше ніж 15 м2) та групової роботи (площею не менше ніж 4 м2 на 1 особу з розрахунку на максимальну кількість осіб, що можуть залучатися у групи, та додатково 10 м2 на групу).

    Відповідність приміщень санітарним нормам і вимогам правил пожежної безпеки та вимогам стосовно доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп підтверджується сертифікатами відповідності послуг проживання та послуг харчування, експертним висновком протипожежної безпеки, висновком санітарно-епідемічної експертизи, актом санітарно-епідемічного обстеження об’єкту. В санаторії надання послуг проживання та послуг харчуання проходить  на належному рівні відповідно до вимог Законодавства.

   Місцезнаходження закладу та місце надання послуг: юридична та фактична адреса: 42215, Сумська область, м. Лебедин, с. Токарі,  вул. Санаторна, 96.

   Для отримання послуг з психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації  або фактичного проживання із заявою,  до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни  та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції.

   Більш детальну інформацію можна отримати за адресою м. Покров, вул. Горького, 5, каб. 8, або за телефоном 4-18-63.