День, що увійшов в історію

день, що увійшов в історію. Зображення 1
21 червня 1971 року видатний археолог, неперевершений поет Борис Мозолевський явив світові Золоту Пектораль. З того часу минуло 47 років, а значимість цієї події не змогли затьмарити десятиліття. Симфонія Скіфії продовжує лунати світом і Покровом, де бережуть пам'ять про творця, якому кургани відкрили свою таємницю.
Загадкову Герру, золоту карту скіфських царів, закодовану у Пекторалі, Борис Мозолевський досліджував усе своє коротке життя. Він шукав і віднайшов знахідку століття, яка продовжує полонити розуми науковців та шукачів сенсацій. Для археолога вона стала щасливою зіркою, яка запалала саме в нашому місті. Про цей період життя науковця, Почесного громадянина Покрова, розповідали сьогодні музейники, представляючи відвідувачам збірки поезій Бориса Миколайовича, спогади його друзів, очевидців віднайдення Пекторалі, десятки публікацій та досліджень.
Науковець зі світовим ім’ям, Мозолевський був надзвичайно простою та відкритою людиною, це згадують численні містяни, кому пощастило особисто спілкуватися з археологом. Музейники допомогли відтворити 1971 рік показом документального кіно, створеного на основі біографічних даних археолога, свідченнях його колег і друзів. Одними з перших його переглянули члени міської ради ветеранів, для яких стрічка стала справжнім екскурсом в минуле. Кіноекскурс зацікавив й молодь, яка зауважувала, що така подача історичного матеріалу підкреслює багатогранність постаті Мозолевського, доповнює експозиції, зібрані за часи розкопок Товстої могили та інших курганів. Розповідає про людину, закохану у Подніпров’я, у свою професію та життя, чиє ім’я носить центральний парк, кого пам’ятають і шанують як справжнього патріота своєї землі.
Прес-служба міського голови.

день, що увійшов в історію. Зображення 2

день, що увійшов в історію. Зображення 3

день, що увійшов в історію. Зображення 4

день, що увійшов в історію. Зображення 5