Сьогодні Покров разом з усією країною та світовим співтовариством відзначає 35-роковини трагедії на Чорнобильській АЕС.
Втрачене життя та здоров’я, житло та майно, пошкоджене довкілля, вимушена евакуація – далеко не повний перелік наслідків наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Ще одна сторінка з трагічним змістом з’явилася в Україні 26 квітня 1986 року.
Учора ввечері, напередодні роковин тієї трагічної ночі, покровчани зібралися біля чорнобильського пам’ятного знаку, аби приєднатися до міжнародної акції «Запали свічку» та хвилиною мовчання вшанувати жертв Чорнобиля.
Сьогодні до пам’ятного місця, з дотриманням карантинних вимог, урочистою ходою прийшли члени ГО «Союз Чорнобиль». Їх, Героїв сучасності, вітали містяни - представники влади, підприємств, установ, громадських організацій, політичних партій, молодь. Вшановуючи мужність та самовідданість ліквідаторів.
Слова вдячності лунали на адресу земляків, які явили світу приклад справжнього героїзму, відданості обов’язку та найкращі людські чесноти. Вшанували тих, хто не дожив до сьогоднішніх днів. У пам'ять про них та сотні інших, у небо злетіли символічні білі журавки. Проникливі виступи підготували заклади культури.
За мужність та гідне виконання службового та громадянського обов’язку, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, чимало ліквідаторів були нагороджені подяками міського голови Олександра Шаповала та ГО "Союз Чорнобиль".
Були вручені відзнаки і від народного депутата Дениса Германа.
Під час заходу було нагороджено школярів – призерів конкурсу «Чорнобильська палітра». Переможцями стали Софія Матяш з СЗШ№6, Артем Савранський – КЗ НВО, Софія Яценко , Валерія Ігнатенко - Школа мистецтв, Анастасія Лобода – Шолоховський Будинок культури, Ренат Юзьков – клуб с.П.Хутори, Вікторія Єрьоміна – четверта школа, Валерія Рибачко – ліцей, Карина Яценко – КЗНВО. Приз глядацьких симпатій отримала наймолодша учасниця – п’ятирічна вихованка 22 садочка Поліна Калюх. А гран-прі – Валерія Ястребова, учениця Школи мистецтв.
Згадуючи трагічні події, спричинені радіоактивним викидом потужністю у 300 Хіросім та роль побратимів, які ціною своїх життів не допустили більших масштабних трагедії, голова міської громадської організації «Союз Чорнобиль», Юрій Середа дякував землякам та міській владі за підтримку та розуміння.
Традиційно, після покладання квітів до монументу “Землякам, які пройшли крізь полум'я Чорнобиля”, усі, кого некерований атом зачепив своїм чорним крилом, поїхали на міське кладовище. Там взяли участь у панахиді за побратимами та рідними, яку відслужив благочинний, протоієрей Володимир.
Своїх друзів, які передчасно пішли із життя, згадували під час поминального обіду.
Пам’ятні заходи пройшли у всіх закладах освіти та культури громади, у тому числі сільських клубних закладах. У міському музеї 35-і роковини трагедії вшанували виставковою та круглим столом за участі ліквідаторів.
Прес-служба міського голови.