26 квітня 1986 року – одна із найскорботніших дат в історії нашого народу, спогад про яку пронизує серце гострим болем. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.
Цього року виповнюється 32 роки трагічним подіям Чорнобильської катастрофи. Ця трагедія вважається глобальною, найжахливішою катастрофою в історії людства. Масштаби її наслідків охопили майже всю земну кулю.
Наш земний уклін, наша довічна вдячність, тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував до нового життя обпалену радіацією землю.
На виконання завдань, пов’язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, разом з іншими структурами щоденно працюють і спеціалісти управління праці та соціального захисту населення. На сьогодні у місті обліковується 388 чорнобильця, що на 11 осіб менше ніж в минулому році. Серед них 241 ліквідатор наслідків аварії, 57 потерпілих, 46 дітей-чорнобильців та 44 дружин померлих постраждалих, які підпадають під дію Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Із вищезазначеної кількості:
1 категорія – 36 громадян, з них 31 особа прирівняні до інвалідів війни;
2 категорія – 161 громадян;
3 категорія – 101 громадянина.
За 2017 рік згідно з кошторисними призначеннями, на виплату компенсацій та допомог громадянам, постраждалим від аварії на ЧАЕС, надійшло та виплачено 821,4 тис. грн., які були використані за напрямками:
- 153,4 тис. грн. – на виплату додаткових відпусток та підвищених стипендій, для 1 та 2 категорії працюючих громадян;
- 589,7 тис. грн. – на виплату компенсації на продукти харчування, слід зазначити що в порівнянні з 2016 роком виплата не змінилась і становить для 1 категорії - 409,20 грн. для 2 категорії 204,60 грн.;
- 40,1 тис. грн. - на компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомогу на оздоровлення, допомогу у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога сім’ям померлим учасника ліквідації, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
- 11,4 тис. грн. – виплати на медичне обслуговування.
Організація оздоровлення чорнобильців здійснюється відповідно до Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 року № 261. Так, у 2017 році було оздоровлено 16 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії на загальну суму 80,7 тис.грн.
Крім гарантованих державою пільг громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, опікується і міська влада:
• організовується пільгове харчування в закладах освіти міста;
• надається адресна матеріальна допомога;
• сприяння у вирішенні соціально-побутових проблем;
• відзначення з нагоди пам’ятних дат.
У цей трагічний день, шановні "чорнобильці", від душі хочеться побажати Вам насамперед здоров'я, наснаги, добробуту та злагоди у Ваших родинах.
Т.М. Ігнатюк, начальник управління праці та соціального захисту населення.
Тел. (05667) 4-32-62
Адреса: вул. Горького, б.5, каб.27