51 рік тому світові явилася Золота Пектораль

 

Для Покрова ця дата є особливо пам’ятною. Історія віднайдення унікального витвору мистецтва увійшла до літопису міста, стала яскравою сторінкою вітчизняної та світової археології.
Симфонія золотої пекторалі лунає у Покрові до сьогодні, бо місто береже пам'ять про 21 червня 1971 року, коли з  кургану Товста Могила було піднято шедевр всіх часів – Золоту Пектораль. Ця історична подія пов’язана  з ім’ям видатного археолога, науковця, поета, Почесного громадянина Покрова – Бориса Мозолевського, чиї визначальні життєві віхи пройшли у гірницькому краї.

Сьогодні про це говорили покровчани, представники влади, громадськості поклали квіти до пам’ятної дошки на фасаді будинку, в якому часто зупинявся Борис Миколайович та до історичного знаку, встановленого у центральному парку у 2017 році.

Рівно п’ять років тому за ініціативи міського голови Олександра Шаповала реконструйований центральний парк було названо на честь Бориса Мозолевського, справжнього патріота своєї землі, котрий все своє життя присвятив служінню Україні. З 2017 року, після тривалого періоду забуття, реконструйований парк розпочав новий відлік – нове життя. А річницю свого створення зустрічав яскравими заходами для малечі, майстер-класами , ігротеками, ляльковим театром, підготовленими спеціалістами Публічної бібліотеки – Катериною Тараненко, Дмитром Горобієм, Валерією Болгар, Катериною Кириченко, Тетяною Литвиненко, Наталією Тімофєєвою, Ольгою Рижиковою, Іриною Федоренко. Та спортивними заходами, проведеними КДЮСШ «Манганіт» - Анастасією Янченко, Ольгою Меркуловою та Ольгою Білозьоровою.

Тепер головне місце відпочинку містян пише свою історію разом з іменем людини, яка змінила світ археології, залишила по собі значну наукову та літературну спадщину. Покров зберігає ці надбання. Центральна експозиція міського музею присвячена життєвому шляху Бориса Мозолевського, де зібрані спогади його друзів, людей, які співпрацювали з археологом. Особистості видатного науковця присвятили свої заходи заклади культури, бібліотечні філії, клубні установи.

До річниці створення парку фахівці Публічної бібліотеки Аліна Овдієнко та Ольга Романенко  підготували бібліографічний посібник та провели майстер-клас. На екскурсію під відкритим небом зі скіфським царем та царицею запрошували фахівці міського музею Людмила Карандєй , Тамара Алілуєнко, Тетяна Подольчак. Пектораль, її стародавня історія, були головною темою розмови. У затишку центрального парку юні покровчани відтворювали її з паперу та разом з директором Будинку культури Шолохового Тетяною Алілуєнко майстрували з різнотрав’я. У ці поробки вкладали особливий сенс, бо саме базавлуцькі степи, де були зібрані квіти для символічної пекторалі, надихали Бориса Мозолевського, надавали йому снаги для життя, творчості та наукової праці.

«Це та велика спадщина, яку ми повинні зберігати», - зазначали фахівці, наголошуючи, що нам пощастило жити на землі з віковічною історією, таємниці якої відкривалися видатним особистостям, пам'ять про яких живе у поколіннях.

Прес-служба міського голови.