Саме тому впровадження людиноцентричного підходу до людини ще під час її служби має стати одним з основних принципів системи переходу, яку наразі реалізує Мінветеранів разом із дотичними міністерствами та відомствами.
“Це зміна ментальності працівників сфери морально-психологічного забезпечення, а також сфери цивільно-військового співробітництва. І великий зміст реформи переходу лежить саме в площині сил безпеки і оборони. Ми у Мінветеранів вже розробили свою сторону цифрової платформи переходу від військової служби до цивільного життя”, – зазначила Юлія Лапутіна.
Вона пояснила, що якісний перехід передбачає, що військова людина ще під час служби має можливість отримати цивільну спеціальність. І звільнившись, сможе безпроблемно самореалізуватися у цивільному житті.
“Наші ветерани – це переважно молоді люди від 19 до 45 років. І ми як Міністерство у справах ветеранів, маємо дати цим людям право вибору – залишатися на військовій службі, чи знайти себе у цивільному житті”, – зауважила Юлія Лапутіна.