Юлія Лапутіна на другому засіданні Секторальної Робочої групи презентувала міжнародним партнерам основні напрями державної ветеранської політики

У середу, 11 жовтня, під головуванням Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної відбулося друге засідання Секторальної Робочої групи (СРГ) Мінветеранів “Захист прав ветеранів”. Участь у засіданні взяли співголова СРГ з боку Партнерів з розвитку – представник Посольства Великої Британії в Україні, Перший секретар - регіональний радник з питань конфліктів Домінік-Гайдн Брайтвейт, представники міжнародних організацій та дипломатичних установ країн-партнерів.

????У своєму вітальному слові Юлія Лапутіна від імені Уряду та Мінветеранів висловила вдячність представникам країн-партнерів та міжнародних організацій за безцінну підтримку України у такий нелегкий час та всебічне сприяння у впровадженні ветеранської політики.

????“Завдяки вашій підтримці Україна стає сильнішою. Я впевнена, разом ми можемо зробити набагато більше для наших Захисників і Захисниць ще до нашої перемоги. Ми маємо бути ефективними. Адже ветерани потребуватимуть допомоги і від держави, і міжнародних партнерів, і від цивільного сектору. Дякую всім нашим партнерам за плідну співпрацю. Разом ми сильніші. Будьте сміливими, як українці!”, – звернулася Юлія Лапутіна до учасників Секторальної Робочої групи.

????Міністр наголосила, що ветеранська політика визначена одним із ключових напрямків роботи українського Уряду та місцевої влади на найближчі роки.

????“Ветеранська політика – це не тільки про соціальний захист. Це про стійкість громад, про людей, це про обороноспроможність. У плідній співпраці з міністерствами та відомствами, при всебічній підтримці місцевої влади та бізнесу, міжнародних партнерів, громадськості разом маємо допомогти цим людям гідно повернутися до цивільного життя, надавши всі дієві інструменти для успішної реінтеграції у громадах”, – наголосила Юлія Лапутіна.

????Також Міністр презентувала основні напрямки державної ветеранської політики:

▪️ створення інфраструктури: якісні та доступні послуги;

▪️ економічна активність;

▪️ реабілітація ветеранів;

▪️ доступне житло;

▪️ вшанування подвигу Захисників та Захисниць.

????Своєю чергою представники міжнародних партнерів висловили слова подальшої всебічної підтримки та її концентрації на необхідних практичних кроках у запровадженні системи переходу від військової кар'єри до цивільного життя. Зокрема, це розбудова необхідної інфраструктури, консультативна підтримка у розробці політик, проведення освітніх семінарів, розвиток в Україні ветеранського спорту, психосоціальна та інша реабілітація ветеранів.