Про це наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час зустрічі з американськими ветеранами – співзасновниками і членами Американсько-українського ветеранського мосту, які прибули до нашої країни в межах розвитку партнерства з українською ветеранською спільнотою.
Американські ветерани також брали участь у VI Міжнародному ветеранському форумі “Україна. Захисники. Майбутнє.”, що відбувся 22 серпня у Києві за участі ветеранів, волонтерів, керівництва держави й наших міжнародних партнерів, а сьогодні вони завітали до Мінветеранів.
Юлія Лапутіна ознайомила закордонних гостей з пріоритетними напрямками роботи Міністерства під час спротиву держави і всього українського народу повномасштабній російській збройній агресії. Очільниця Мінветеранів зазначила, що поки українські Воїни боронять рідну країну на фронті, держава і суспільство активно готуються гідно зустріти наших Захисників і Захисниць після перемоги, надати всі належні гарантії та дієві інструменти для розвитку і безпробленої реінтеграції їх до мирного життя у своїх громадах.
“Після здобуття незалежності впродовж багатьох років Україна не мала якісної державної ветеранської політики, яка б відповідала вимогам сучасного життя. В нас були лише стандартні соціальні пільги, як залишки радянської спадщини. Наразі ми впроваджуємо єдину державну ветеранську політику “Шлях ветерана". Це нова українська політика – політика Героїв, політика шани, політика створення можливостей для всіх наших Воїнів, з цифровими інструментами, політика, яка відповідає сучасному життю”, – наголосила Юлія Лапутіна.
До її реалізації Мінветеранів активно залучає українські міністерства та відомства, місцеву владу влади та бізнес, громадськість та міжнародних партнерів. “Разом маємо зробити все, щоб допомоги нашим Захисникам і Захисницям гідно повернутися до цивільного життя”, – підкреслила міністр.
Денніс Ді Джей Скелтон (Dennis DJ Skelton), американський ветеран, людина з інвалідністю, який взяв участь у VI Міжнародному ветеранському форумі, та поділився своїм досвідом реінтеграції до цивільного життя після повернення з війни.
Він отримав серйозне поранення на війні в Іраку, через що далі проходив службу не на військових посадах. Після звільнення з армії ветеран почав займатися спортом і це допомогло йому реінтегруватися у суспільство. Ді Джей став одним зі співзасновників Paradox Sports – організації, яка допомагає ветеранам адаптуватися до мирного життя через активний, часом екстремальний, спорт.
“Я теж був у такій ситуації, коли ти приходиш до тями у госпіталі, без кінцівки, або без ока, і не знаєш, як з цим далі жити у повсякденному житті. Але я зрозумів, що я маю сприймати себе таким, як є. Так, реабілітація потрібна, і не тільки фізична. Важливо те, що робить тебе щасливим. Через щоденну роботу, через спорт. Це царина, де я можу відновити свою впевненість у своїх власних силах. І тут дуже важливу роль відіграє держава та громада, де ти живеш. Коли до мене прийшли та запропонували роботу, наголошуючи, що “ти нам потрібен, твій досвід дуже важливий для нас”, я був вражений. Тому дуже важливо, що громада зрозуміла, що я можу докластися серйозно до процвітання цієї громади. А для цього потрібні взаємні зусилля і з мого боку, і з боку влади як на місцевому рівні так і національному. Тобто йдеться про усвідомлення своєї відповідальності як ветеранів, так і нашої нації, суспільства. Що суспільство зможе допомогти розв'язати твої проблеми. Потрібна комунікація між урядом на центральному рівні та в громадах. І добра воля громадян. І я бачу таке в Україні”, – зазначив Денніс Ді Джей Скелтон.