«Вони вистояли, не вистояв бетон»

16 січня, в Україні відзначають  День пам’яті захисників донецького аеропорту. За непереможність та неймовірну стійкість їх назвали «кіборгами». “Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Цього дня вшановуємо тих, хто став символом незламності та мужності – українських військових, волонтерів, медиків, які героїчно тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. Оборона в тяжких нелюдських умовах тривала довгих 242 дні.

За офіційними даними, захищаючи Донецьке летовище, загинули більше 200 українських воїнів. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

Про подвиг нескорених  говорили у коворкінговому центрі на зустрічі , організованій відділом культури виконкому спільно із закладами культури. Присутні говорили про силу обов’язку, про відданість рідній землі, переглядали уривки художнього фільму про оборону Донецького аеропорту “Кіборги. Герої не вмирають” та писали лист-звернення до відважних захисників, який зберігатиметься у міському музеї.

Наголошувалось, що герої не вмирають, допоки про них живе пам'ять. На зустрічі були також презентовані музейні експонати, особисті речі учасників АТО.  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять  наших земляків, Почесних громадян Покрова: Олександра Ісаєнка, Дмитра Стрільця, Олега Кравченка, Олександра Мокієнка та всіх полеглих Героїв.

Прес-служба міського голови.