Відзначили річницю унікальної знахідки

Наше місто причетне до однієї з найбільших у світі археологічних відкриттів ХХ століття. 48 років тому в районі Шевченківського кар'єру у кургані Товста Могила було знайдено Скіфську Золоту Пектораль. Наші земляки тоді стали свідками зоряного часу легендарного археолога Бориса Мозолевського.

Саме цій події була присвячена історична подорож під назвою «Пектораль – золота квітка скіфського степу», яку провели спільно міський краєзнавчий музей та центральна бібліотека. Учасниками заходу стали вихованці пришкільних таборів відпочинку.

Історичну подорож розпочали разом з директором міського музею Тетяною Подольчак в залі “Скіфи Придніпров'я”.

Діти не лише дізналися цікаві подробиці про те, як було знайдено унікальну нагрудну прикрасу скіфського царя, а й побачили артефакти, знайдені в Товстій Могилі, які передали нашому музею.

Про відомого археолога, дослідника, поета і справжнього патріота нашої землі Бориса Мозолевського дітям розповідала і директор Центральної бібліотечної системи Лариса Смислова у центральному парку, названому на його честь, про що свідчить гранітна стела.

ПНа завершення дітей запросили до арт-центру бібліотеки, де їм запропонували послухати поезії Мозолевського та переглянути документальний фільм про визначну знахідку.

Прес-служба міського голови.