Учора на засіданні міськвиконкому основним розглядалося питання про стан реалізації міської програми щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей міста Покров у 2017-2018 роках.
Доповідач - начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Ігнатюк, зазначила, що забезпечення якісного літнього оздоровлення та відпочинку як важливої складової повноцінного і здорового розвитку дітей, є одним із головних завдань міської влади. Має на меті поліпшення стану здоров’я, сприяє зайнятості у період канікул та запобігає бездоглядності, дає можливість продовжити виховний процес та розвиток творчих здібностей.
Оздоровчу кампанію було спрямовано на надання якісних оздоровчих послуг, створення умов для безпечного перебування вихованців у 10 дитячих закладах відпочинку — таборів з денним перебуванням, створених на базі освітніх закладів з 6-годинним режимом роботи. Дошкільні навчальні заклади на літній період переводилися на санаторний режим роботи і харчування.
У 2017-2018 н.р. кількість дітей шкільного віку становила 3459 осіб. На 1 вересня оздоровленням та відпочинком охоплено 2903 дитини, з яких 1857 належить до пільгових категорій. Вони були оздоровлені за кошти міського, обласного та державного бюджетів. Це діти-сиріти; діти, позбавлені батьківського піклування; з багатодітних, малозабезпечених та сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах; дітей з інвалідністю; постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; діти учасників АТО; які перебувають на диспансерному обліку та інші категорії.
Щорічно формується база даних дітей віком від 7 до 17 років, які потребують особливої уваги та підтримки в організації оздоровлення за бюджетні кошти. У поточному році до банку даних увійшло 132 дитини. Діти оздоровлюються у кращих таборах України - "Молодій гвардії", Міжнародному дитячому центрі "Артек", "Перлині Придніпров’я", цьогоріч до переліку додалися "Артек Лісовий" (м. Київ) та "Чемпіон" (Скадовський район).
Від початку дії Програми, загалом, оздоровленням охоплено 6016 дітей шкільного та всіх дітей дошкільного віку. Через заклади охорони здоров’я санаторно-курортними путівками забезпечено 194 дитини, які лікувалися в санаторіях МОЗ України, області, реабілітаційних центрах та протитуберкульозних санаторіях, 146 дітей через управління праці та соціального захисту населення, 988 дітей у дитячому оздоровчому комплексі "Чайка" гірничо-збагачувального комбінату.
На оздоровлення з місцевого бюджету використано 1,9 млн. грн, що на 21% більше ніж у 2017 році.
Підводячи підсумок, Тетяна Ігнатюк зазначила, що в цілому міську Програму організації оздоровлення виконано, спільно вдалося забезпечити змістовний і безпечний відпочинок дітей міста на належному рівні.
Заслухавши інформацію, члени виконкому прийняли відповідне рішення та перейшли до розгляду питань "в різному".
Прес-служба міського голови.