Жовтень - це Покрова, а значить - у рідного міста День народження! 64 - асоціюється з пенсійним віком. Та це точно не про Покров сьогоднішній. Друга молодість - скоріше так. Кожен рік із останніх п’яти ніби стирав з нього наліт часу і бездіяльності. Втрачені затишок і краса не просто повертаються, а набувають нового, сучасного лоску. Теперішній Покров – це цілий Всесвіт, що прагне до розвитку і вдосконалення. Таким його творять Покровчани разом з міським головою Олександром Шаповалом, який вже довів, що процвітаючий, перспективний Покров – це реальність. Таким його роблять упевнені, наполегливі кроки. Великі і стратегічні, ледь помітні і тактичні, але системні і невпинні. Справи і факти говорять самі за себе. Децентралізація теплопостачання
Першою, можна сказати, революційною подією став перехід міста на нову модель теплозабезпечення.
Покров успішно реалізував програму децентралізації теплопостачання.
У стислі терміни, за рахунок соціальної матеріальної допомоги, в рамках програми було безкоштовно встановлено газові конвектори соціально-незахищеним верствам населення міста та переведено на автономне опалення усю соціальну інфраструктуру міста.
Відродили центральний парк
Повернулося до життя улюблене місце відпочинку покровчан. Реконструкція повністю переформатувала донедавна занедбану територію у сучасний парк.
Після реконструкції з’явилися нові доріжки, освітлення, система поливу, нові інженерні комунікації. Дитячий ігровий майданчик, спортивні тренажери, роледром, зони спокійного відпочинку та активного дають можливість кожному почуватися тут комфортно. Крім нового образу парк отримав і нову назву – імені Бориса Мозолевського. На честь відомого археолога, Почесного громадянина міста, тут було встановлено пам’ятну дошку. Гостей парк дивує цілою колекцією оригінальних топіарних фігур, яскравими квітниками та новими для нашої місцевості деревами.
Парк живе своїм цікавим, насиченим життям. Суботні ранки він зустрічає разом із оздоровчою зарядкою "Спортивних бабусь". Соціальний проект, заснований на ентузіазмі містян та за підтримки міського голови, розвивається і приковує увагу не лише Дніпропетровщини, а й країни.
В докарантинний період на літні вихідні там проходили пінні вечірки, а вечорами у зоні тихого дозвілля містян збирає проект «Кіно під відкритим небом».
Тут проходить соціальна йога та заняття з тайкан-карате.
Реконструкція вулиць та площ
Друге життя отримало чимало важливих транспортних магістралей міста. Комплексними реконструкціями охоплено вулиці Центральна, Чехова, Лізи Чайкіної, Григорія Тикви, Медична, Горького, Партизанська та інші.
Капітальний ремонт передбачає заміну дорожнього покриття, укладання тротуарною плиткою пішохідних зон, заміну освітлення, оновлення інженерних комунікацій, маркування доріг, установлення дорожніх знаків, турнікетів та обмежувачів руху. Облаштовано нові автобусні зупинки, лавочки з урнами, дошки для оголошень.
Абсолютно в новому образі після реконструкцій постали площа імені Івана Сірка та Гірників, змінився бульвар Шевченка та центральний сквер міста.
Внутрішньоквартальні дороги
Якісно змінюються не лише центральні артерії міста, а й внутрішньобудинкові території. Нові пішохідні зони, упорядковані паркувальні місця, зручні заїзди, освітлення, лавочки з’явилися у багатьох міських дворах різних частин міста. Десятки дворів за різними адресами набули нового вигляду.
Нарешті за багато років до стану внутрішньоквартальних доріг та прибудинкових територій привернуто увагу. Це лише початок їх впорядкування. Ще лишається багато дворів, які потребують ремонту, вони поступово приводяться до ладу.
Бюджет участі
Новою для міста і однією з ефективних практик впровадження ініціатив містян став бюджет участі - своєрідний грант, на вирішення конкретних питань.
Завдяки партиципаторному бюджетуванню було встановлено кондиціонери в амбулаторії № 4 (поліклініка), придбано сучасне корекційне обладнання для дітей з особливими потребами дитячого садка № 13, у центральній бібліотеці облаштовано коворкінговий простір, історико-краєзнавчий музей забезпечено сучасними технічними засобами, облаштовано центр підтримки молодої сім’ї у бібліотечній філії №3, на площі ім. Сірка з’явився Wi-Fi, ветерани АТО тепер мають свій тренажерний зал. Неодноразово містяни віддавали голоси на підтримку дитячого спорту – поліпшено матеріально-технічну базу клубів «Аякс» та «Спарти».
Електронні сервіси
Впровадивши «з нуля» практику електронних сервісів, Покров досяг помітних успіхів, які не раз підтверджувалися найвищими позиціями у всеукраїнських рейтингах.
- У 2017 році впроваджено систему публічних електронних закупівель ProZoro. Відтоді держзакупівлі товарів та послуг комунальними підприємствами та бюджетними установами здійснюються винятково через електронні публічні торги.
- Введено в дію сервіс для обслуговування і контролю освітніх платежів. Сервіс прозорої благодійності від EduPay дозволяє закладам прозоро залучати кошти, публічно заявляючи про свої потреби та надаючи звіти про витрати.
Через електронний сервіс батьки можуть зробити не лише благодійний внесок, а й сплатити за харчування, за гуртки, ЗНО та інше.
Впроваджено електронний запис до дитячих садочків, шкіл, мистецьких та спортивних закладів міста.
Стандарти прозорості
За останні роки наше місто для всієї України стало прикладом успішного впровадження стандартів прозорості та відкритості.
За результатами дослідження українського представництва глобальної антикорупційної мережі Transparency International “Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України”, у 2018 році Покров з 91 сходинки перемістився на четверту, ставши лідером за показниками приросту у балах та увійшовши до п'ятірки лідерів.
А за результатами 2019 року Покров разом з Дрогобичем очолили Рейтинг прозорості найбільших міст України.
Співпраця з "NEFKO"
Налагоджена співпраця з Північною екологічною фінансовою корпорацією "NEFKO" в питаннях енергозбереження та ефективного підходу до ресурсів.
Реалізовано проект з капітального ремонту ліній зовнішнього освітлення міста шляхом технічного переоснащення.
Замінено на більш економічні світодіодні - понад 2 тисяч світильників. Встановлено автоматизовану систему керування вуличним освітленням. Що дозволяє управляти мережами зовнішнього освітлення, чітко дотримуючись графіка включення світла, оперативно отримувати інформацію про пошкодження мереж чи відсутність світла.
Сьогодні, у 2020-му, продовжено співпрацю з корпорацією, розпочато модернізацію ліній зовнішнього освітлення у селищах та Шолоховському старостинському окрузі.
Вирішено проблему побутово-господарчої каналізації
Підтоплення підвалів багатоповерхівок у 36-му мікрорайоні по вулиці Л.Чайкіної та Партизанській, від чого десятиліттями страждали мешканці - залишилося у минулому. Не один місяць та значні ресурсні затрати знадобилися, аби реалізувати проект.
Як результат – здійснено повну реконструкцію господарчо-побутової каналізації, замінено магістральну мережу та перекладено вводи каналізаційних мереж до будинків.
За програмою Президента «Велике будівництво»
Вперше за останні 30 років у місті зводяться за європейськими стандартами нові соціальні об’єкти.
Дитячий садок у селищі Гірник стане підрозділом навчально-виховного об’єднання. За проектом – це двоповерхова сучасна будівля площею майже 10 тис. м2.
Заклад матиме яскравий фасад, зручні приміщення, буде доступним для особливих дітей . Спортивні та ігрові майданчики, квітники та газони повністю змінять територію, яка ще вчора була засміченим пустирем. Нині будівництво на завершальному етапі.
По вулиці Центральній будується Малий груповий будинок «Надія» - заклад системи соціального захисту, призначений для тривалого проживання, виховання та адаптації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі для дітей – інвалідів, в умовах, наближених до сімейних.
Тривають масштабні роботи з переоснащення приймального відділення ЦМЛ у приймально-діагностичне. Це дасть можливість у цілодобовому режимі проводити діагностику хворих, які поступають у лікарню. Там має з'явитися комп'ютерний томограф, цифровий рентген та інша апаратура, що удосконалить діагностичні можливості та рівень надання екстреної медичної допомоги.
Вперше в історії міста реконструйовано школу
Яскравий, сучасний, комфортний та безбар’єрний освітній простір з енергоефективним фасадом, новими комунікаціями, дахом та благоустроєною територією – таким зараз є Навчально-виховний комплекс №1.
Повністю змінилися класні кімнати, коридори, їдальня, спортивний зал, майстерні, з’явилися ресурсна кімната та медіатека.
Інформатизація медичних закладів
Покров став прикладом успішного впровадження E-медицини, одним із перших в області приєднавшись до електронної системи охорони здоров’я eHealth.
Надання медичних послуг перейшло в новий формат, об’єднавши в єдиний інформаційний простір первинну та вторинну ланки.
Новації були неможливі без придбання нових комп’ютерів, оргтехніки, технічного обладнання та модернізації інформаційно-комунікаційних мереж. Тепер мешканці міста можуть записатися на прийом до свого сімейного лікаря онлайн та отримали електронний рецепт.
За результатами дослідження команди Хелсі, з поміж близько двох тисяч зареєстрованих в системі закладів, лікарі нашого Центру первинної медико-санітарної допомоги найактивніше користуються електронною системою Хелсі.
Розширено мережу медичної допомоги первинного рівня
Крім інформатизації триває й інфраструктурне удосконалення медичних закладів.
Оновлено процедурний кабінет в амбулаторії № 4 (поліклініка) та облаштовано кабінет «ліжко денного перебування». Встановлено кондиціонери, телевізори, замість старих кушеток ліжка з ортопедичними матрацами, необхідні меблі та штативи.
Повністю оновлено амбулаторію загальної практики сімейної медицини № 2, що у 36-му мікрорайоні. Там є кабінет прийому лікарів, денного перебування та клініко-діагностичний, де безкоштовно роблять загальний аналіз крові та сечі, проводять дослідження крові на холестерин, цукор ВІЛ/СНІД, гепатити В та С.
З таким же функціоналом відкрито амбулаторію №3 у Чортомлику, для мешканців селища та Перевізьких Хуторів.
За одинаковим принципом обладнана і амбулаторія № 1 на Руднику та № 6 у Шолоховому, що обслуговує мешканців старостинського округу. Здавши аналізи, отримавши призначення лікаря, пацієнт не гаючи часу може недалеко від дому отримати ін'єкції чи прокапатися у належних комфортних умовах.
У Миронівці відновлено роботу фельдшерського пункту, якого тут вже давно не було.
Позитивні зміни відбулися й у кадровому питанні. Після навчання до міста повернулися молоді лікарі загальної практики сімейної медицини. Цьому посприяло впровадження програми місцевих стимулів для медичних працівників.
На поліпшення соціально-побутових умов проживання лікарі отримали з міського бюджету по 50 тис. грн грошової допомоги.
Відкрилась школа робототехніки
З вересня 2018 року для юних покровчан захоплюючий світ робототехніки, електроніки та програмування став ближчим. Знання, які є безпрограшною інвестицією в майбутнє, безкоштовно доступні у новому підрозділі Будинку творчості – школі робототехніки.
Понад сотню дітей вивчають електроніку ардуіно, 3D-графіку, основи програмування. Робоче місце кожного оснащене ноутбуком, а в майстерні є все необхідне, аби створювати справжніх роботів - 3D-принтер, лазерний станок, паяльне обладнання та інші необхідні інструменти.
Поглиблюється інклюзія
Для всебічного розвитку та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами у місті продовжують створювати умови для корекційно-реабілітаційної роботи.
Збільшилася кількість медіатек - інноваційних бібліотек, що поєднують у собі медіа та ігрові зони, колекцію сучасної літератури.
У шостій та дев’ятій школах відкрито ресурсні кімнати. У спеціально облаштованих класах діти з особливими освітніми потребами мають змогу навчатися за індивідуальною програмою розвитку у супроводі корекційного педагога. Для дітей з інвалідністю це додатковий інструмент для психологічної та реабілітаційної адаптації.
Важливою подією у забезпеченні прав дітей з особливими потребами на здобуття освіти стало відкриття Покровського інклюзивно-ресурсного центру.
Енергомоніторинг у бюджетній сфері
У Покрові впроваджено енергетичний менеджмент. Заклади бюджетної сфери охоплено автоматизованою системою моніторингу, що дозволяє виявити можливі резерви економії енергоресурсів, відповідно і бюджетних коштів на їх оплату.
Результати моніторингу сприяють вжиттю заходів з підвищення енергетичних параметрів будівель, у тому числі за рахунок отримання грантів.
Налагоджено міжнародну співпрацю
У рамках різних проектів і грантів ЦНАП уже не перший рік успішно співпрацює з Німецьким товариством міжнародного співробітництва “GIZ”. Серед останніх — участь, за результатами конкурсного відбору, у Менторській програмі “Удосконалення адміністративних та соціальних послуг у Дніпропетровській області”.
У рамках співпраці ЦНАП отримав мобільний кейс, куди входить усе необхідне цифрове обладнання. Що дозволяє надавати необхідні адміністративні послуги містянам, які за станом здоров’я чи з інших поважних причин не в змозі самостійно відвідати установу.
З березня 2019 року Покров співпрацює з Програмою “U-LEAD” з Європою. Результатом чого стало проведення циклу тренінгів щодо покращення надання адмінпослуг, отримання комп'ютерної техніки з програмним забезпеченням, дитячого куточка та меблів для облаштування Центру й зони очікування.
Сироти отримують житло
Сталися зрушення у питанні адаптації молодих людей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними повноліття. Щороку покровчани цієї категорії отримують у місті житло або компенсацію на його придбання.
Відновлюється парк комунальної техніки
Значні зрушення у питанні сучасного оснащення відбулися за останні п’ять років, коли до проблеми застарілого обладнання стали підходити з позиції пріоритетності.
Незамінним помічником комунальників став міні-навантажувач Bobcat.
Справжню революцію у прибиранні вулиць зробило придбання двох комбінованих вакуумно-підмітальних машин зі змінними модулями. Велику роль відіграють вони і в карантинний період, коли дорожня інфраструктура потребує додаткової обробки.
Гарно показує себе в роботі і трактор колісний «Білорус», що має навісне обладнання, таке як гідравлічний бур, роторна косарка та культиватор - косарку.
Це лише одні з основних штрихів того, що зроблено за останні п'ять років. Черговий свій день народження місто зустрічає з новими перспективними планами.
Нехай вони здійсняться! Процвітай, Покрове, і розвивайся!
Прес-служба міського голови.