Вакцинація та ревакцинація проти дифтерії та правця: як і де зробити безоплатне щеплення

В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Наразі в Україні проводиться кампанія щодо проведення необхідних профілактичних щеплень від кашлюку, дифтерії, правця.

Зокрема, дітям, які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень ( в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років) та дорослим (кожні 10 років), які не отримали ревакцинацію, медики нагадують про важливість щеплень та запрошують на вакцинацію.

Тож що це за хвороби та які вони мають наслідки:

Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту — посуд, іграшки тощо. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки.

Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % хворих помирають.

Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі. Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом чи об паркан, через подряпини, в які потрапить земля. Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання, смертність досягає 25–80 %. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза. 

Кашлюк – гостре інфекційне захворювання,найхарактернішою ознакою якого є періодичний спазматичний (судомний, затяжний) кашель. Кашлюк залишається основною причиною захворюваності та летальності дітей молодше 3 років. Передається повітряно-крапельним шляхом, а відсоток інфікованості становить 80-90%. 

 

У наших амбулаторіях (амбулаторія ЗП-СМ №4 та №5) працюють кабінети профілактичних щеплень, де ви завжди можете отримати щеплення.

 

Графік роботи кабінетів:

 

Амбулаторія № 4 (пн-ср 8:00 –16:00, чт 8:00-15:30, пт 8:00- 15:00, субота 8:00-14:00, перерва 12:00-13:00)

 

Амбулаторія №5 (пн-чт 8:00-16:00, перерва 12:00-12:30).

 

Якщо ваша дитина або Ви пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до вашого сімейного лікаря, щоб скласти індивідуальний графік щеплень та  отримати їх безкоштовно.