У Покрові впроваджується універсально-прогресивна модель домашніх медсестринських візитів

Центр первинної медико-санітарної допомоги став учасником Програми “Турбота з народження вдома”, що є спільним проєктом МОЗ України та ЮНІСЕФ.

Цьогоріч з пілотних областей, програма розширена на Одеську, Львівську, Полтавську, Дніпропетровську, Вінницьку, Рівенську, Київську області і місто Київ.

Серед 18 претендентів конкурс пройшли 10 медичних закладів, у їхньому числі ЦПМСД м. Покров.

В межах програми дві наші патронажні медсестри отримали відповідну підготовку та отримали від фонду патронажні сумки, оснащені усім необхідним для спостереження за дітьми від народження до трьох років. Там є робочий планшет, термометр, пульсоксиметр, ваги, сфігмоманометр, стетоскоп, тест-смужки, ліхтарик та рукавички.

Із серпня діти від 0 до 3-х років зможуть отримувати послуги за програмою “Турбота з народження вдома”. Їхні родини з визначеною періодичністю відвідуватимуть патронажні медсестри.

Допомогу отримуватимуть не лише з медичних аспектів, а й у питаннях імунізації, грудного вигодовування, харчування, санітарії, гігієни, позитивного батьківства та інших, розглядаючи здоров’я дитини в контексті сім'ї. В полі зору патронажних сестер будуть і вагітні жінки, оскільки останній триместр вагітності теж дуже важливий для формування нервової системи дитини.

Патронажні сестри не працюватимуть ізольовано, вони є членами команди поряд з лікарем-педіатром та іншими фахівцями, які будуть реагувати і в разі потреби відвідувати родину.

Прес-служба міського голови.