У місті триває вакцинація проти дифтерії. Чому важливо робити щеплення дорослим

у місті триває вакцинація проти дифтерії. чому важливо робити щеплення дорослим. Зображення 1

Свого часу саме завдяки вакцинації людство змогло подолати масову смертність від цілого ряду хвороб, які викликалися бактеріями та вірусами. Одним із таких "невидимих убивць" в усі часи була дифтерія.
Це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим запаленням (передусім слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Ще століття тому саме дифтерія була однією з головних причин смертності серед дітей. Проте і сьогодні захворювання зустрічається в усьому світі.Максимальна кількість випадків зазвичай припадає на осінньо-зимовий період. Так, під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію. Зокрема, у 2018 році за інформацією Центра громадського здоров’я МОЗ України зафіксовано чотири випадки захворювання на дифтерію в Україні. На щастя, по місту Покров випадків цього небезпечного захворювання не має.
Але це не означає, що до цього питання можна ставитися легковажно. Навіть у наш час, у період високоефективних антибіотиків, у випадку захворювання на дифтерію людина серйозно ризикує своїм здоров'ям і навіть життям. Як підкреслюють спеціалісти Центру первинної медико-санітарної допомоги, єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень –вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих(кожні 10 років). За їхніми словами, сьогодні важливо щоб саме дорослі жителі міста потурбувалися про те, аби зробити ревакцинацію від дифтерії. Адже вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 років не гарантує 100%-й захист від інфікування та захворювання. Але хвороба у правильно щеплених осіб буде протікати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію.
Метою щеплення є саме створення антитоксичного імунітету проти дифтерії (правця), наявність якого практично усуває небезпеку розвитку важких форм дифтерії та веде до зниження захворюваності.
Фахівці Центру рекомендують якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії. Якісна та безпечна вакцина надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих. Відзначають, що в місті є достатня кількість вакцин та дифтерійно-правцевого анатоксину.
За інформацією медиків, впродовж 7 місяців 2018 року в Покрові щеплено проти дифтерії 1578 дорослих, що складає 76,6% від кількості запланованих осіб. На належному рівні проходить вакцинація серед дітей та підлітків. Якщо рівень вакцинації перевищить 80%, то можна буде говорити про достатній рівень так званого "колективного імунітету", який дозволить запобігти розповсюдженню захворювання серед населення міста. Тому жителям Покрова слід обов'язково подумати не лише про свою безпеку, але і безпеку оточуючих і отримати необхідне щеплення. Вакцинація проводиться у кабінетах щеплень: в амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 ( доросла поліклініка) та в амбулаторії загальної практики сімейної медицини №5( дитяча поліклініка) . Звісно, що перед щепленням необхідно відвідати свого сімейного лікаря.
Прес-служба міського голови.