У центральній бібліотеці нова книга нашої землячки, володаря “Золотого пера”, відомої одеської журналістки та письменниці — Валентини Сурніної

 

Валентина Іллівна особисто передала видання місту свого дитинства, з яким пов’язані до щему зворушливі спогади, що лягли на сторінки численних есе та нарисів. “Дорогим читачам міста моєї шкільної юності, яке я завжди згадую з теплом і вдячністю” - написала автор.

Одна з перших учениць Почесного громадянина Андрія Івановича Черепа, Валентина Сурніна ніколи не забувала про місто і людей, що залишаються частиною її долі.

Родина Сурніних переїхала до Покрова у 1952-му, коли Валентині було лише 12. Її батько зводив молоде місто, будуючи інфраструктуру, перші мікрорайони. Валентина Іллівна добре пам’ятає ці періоди і нову третю школу, що стала її альма-матер. А потім були інститут механізації сільського господарства та центральний інститут патентоведення. Викладач, науковець, у непрості 90-і не побоялася прийняти життєві виклики, побувала у антарктичних рейсах на китобійній флотилії і завжди поруч було слово. Воно і переважило ваги з “фізиків” у “лірики”, привівши її у журналістику, якій віддала понад чверть століття.

Редактор відомих одеських видань, володар численних премій та винагород, серед яких Золота медаль журналістики, звання “Письменник року”, своїми думками та роздумами, а ще спогадами про зустрічі з видатними особистостями, вже багато років ділиться з читачами.

“Дотик до неба” одна з останніх книг Валентини Сурніної, яка складає золотий фонд Одеси. У збірник увійшли нариси про людей, що стали знаковими особистостями, про друзів та близьких. Це розповідь про найголовніше — про життя і любов у всіх її багатогранних іпостасях. Про шкільних друзів міста дитинства, з якого починалася її Батьківщина.

- Ми надзвичайно раді такому подарунку, це своєрідний зв'язок між містом і людьми, які залишаються нашими земляками, - говорить директор центральної міської бібліотеки Лариса Смислова. - Творчість Валентини Іллівни Сурніної добре відома покровчанам, тепер вони зможуть ознайомитися з іще однією книгою автора, яку вирізняє дивовижне подання матеріалу, особлива теплота, що нікого не залишає байдужим.

Прес-служба міського голови.