Система переходу ветеранів і ветеранок від військового до цивільного життя – це підтримка держави, бізнесу, суспільства на всіх етапах із простими, зрозумілими та доступними алгоритмами дій

Система переходу ветеранів і ветеранок від військового до цивільного життя – це підтримка держави, бізнесу, суспільства на всіх етапах із простими, зрозумілими та доступними алгоритмами дій, – Олександр Порхун

Такою має бути основа нової ветеранської політики, над якою наразі працює Міністерство разом із ветеранською спільнотою та громадським сектором. Про це заявив виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час Veterans’ Reintegration Conference, організованої за ініціативи Міністерства економіки України, НБУ та ЄБРР.

«Ми разом почали шукати шляхи вирішення проблемних питань, пропонувати можливості для швидкого та комфортного повернення до цивільного життя. І в цілому створювати таку політику, що давала б не лише соціальний захист, а змінила б застарілі норми законодавства та парадигму сприйняття ветерана суспільством. І, в першу чергу, надала б інструменти для розвитку, впевненість у власних силах, стимули для розкриття потенціалу та спроможностей», – зазначив Олександр Порхун.

За його словами, сучасні ветерани – чоловіки та жінки віком 30-40 років, тобто є основою працездатного населення країни, цінним капіталом відновлення України. Тому вже сьогодні, коли військовослужбовці повертаються до цивільного життя, то держава, бізнес, суспільство мають об’єднати ветеранів і ветеранок вже довкола нових інтересів.

«Це є одним із пріоритетів. Розвиток ветеранського підприємництва важливий не лише з точки зору отримання доходу для себе, для власної родини, а й місцем роботи для інших ветеранів, тобто працює принцип «свій для свого». Крім того, хлопці та дівчата, які вже полишили службу, все одно продовжують працювати на забезпечення потреб Сил Оборони», – розповів Олександр Порхун.

Так, на 2024 рік за програмою розвитку власної справи від Українського ветеранського фонду Мінветеранів передбачено майже 248 млн гривень.

Виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України також поінформував, що Мінветеранів за пріоритети визначило соціально-психологічну та фізкультурно-спортивну реабілітацію, перекваліфікацію з подальшим працевлаштуванням, цифровізацію сервісів, забезпечення житлом та політику увічнення пам’яті загиблих Захисників та Захисниць.

Фото надані Veterans’ Reintegration Conference