Співпраця з НЕФКО триває. У селищах та Шолоховському старостинському окрузі Покрова встановлять понад 2500 енергоощадних світильників

 

 

Місто продовжує активну співпрацю з міжнародними організаціями, що допомагає оновлювати та модернізовувати його інфраструктуру. Цей процес поступово охоплює його найвіддаленіші райони.

В рамках співробітництва з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) розпочалися роботи зі встановлення енергоощадних світильників у селищах міста, Шолоховському старостинському окрузі та закладах освіти. Роботи наразі тривають в районі селищ Рудник і Гірник. Загалом заплановано замінити понад 2500 світильників, провести капітальний ремонт системи вуличного освітлення, що дозволить виконати її повну модернізацію. Подібного масштабу робіт у цих частинах Покрова історія міста ще не знала.

- Ми вдячні НЕФКО та GARDE за співпрацю, результатом якої є вагомі зміни у зовнішньому освітленні міста. Це питання комфорту, головне, безпеки покровчан. Важливим є факт, що модернізація освітлення має екологічну складову та значний економічний ефект, - говорить міський голова Олександр Шаповал.

Робота у цьому напрямку триває вже не перший рік. Не є секретом, що у спадок місту дісталася система вуличного освітлення, яка десятки років не зазнавала капітальних ремонтів чи модернізації. Застарілі та неекономічні світильники, які часто перегорали і вимагали регулярної заміни. Як результат, суцільна темрява у багатьох районах і вулицях. При тому, що вартість електроенергії постійно зростала, що збільшувало навантаження на міський бюджет.

Тому одним із серйозних успіхів останніх років для Покрова стало залучення  інвестицій саме у відновлення та модернізацію системи зовнішнього освітлення. Це вдалося зробити завдяки співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО). Її ініціатором став міський голова Олександр Шаповал. У 2018 році Покров увійшов до числа 7 міст України з яким корпорація уклала необхідні угоди. За цим успіхом стояли майже 2 роки величезної праці, тривалі переговори, укладання угоди та безпосередня організація робіт.

Загалом, під час першого етапу реконструкції, у 2018 році, по місту було замінено 2065 старих неекономічних ламп розжарювання на енергоефективні світлодіодні. Тоді було освітлено його основні магістралі.

Важливо і те, що модернізація не обмежилася виключно заміною світильників. Покров став містом, яке отримало сучасну автоматизовану систему керування вуличним освітленням. Тепер збір даних відбувається за допомогою GSM мережі, передбачено дімірування – можливість регулювання інтенсивності освітлення.

Ефективність співпраці з Покровом позитивно оцінили й експерти НЕФКО та Гарде - старший інвестиційний радник НЕФКО в Україні Юлія Шевчук, керівник команди консультантів Гуннар Барк, керівник місцевих консультантів Володимир Дебой, які у листопаді 2018 року завітали до нашого міста і залишилися задоволені результатом спільної роботи.

Той факт, що реалізація спільних проектів з НЕФКО продовжується і у 2020 році доводить найголовніше — у корпорації переконалися, що Покров є надійним партнером, якому можна довіряти.

Налагодження співпраці з такою потужною екологічною корпорацією стало символом нового шляху Покрова. Тож можна пишатися цим фактом і сказати одне — Покров зміг! Зміг зробити крок вперед і він продовжує рухатися цим шляхом.

Прес-служба міського голови.