Спеціалісти "Дніпропетровськгазу" перевірили стан газових приладів у майже 239 тис. споживачів

Цього року, з метою підвищення рівня безпеки при користуванні газом у побуті, фахівці ПАТ "Дніпропетровськгаз" провели планово-технічне обслуговування в будинках 238,6 тис. жителів Дніпропетровщини. Під час перевірок було виявлено більше 25 тис. порушень.
З початку року виявлено майже 16 тис. випадків самовільного встановлення та заміни газових приладів і їх використання не за призначенням. Це найпоширеніша причина аварійних ситуацій і нещасних випадків при користуванні газом у побуті у Дніпропетровській області. На другому місці - використання несправного обладнання та приладів. Під час планового технічного обслуговування у домівках клієнтів "Дніпропетровськгазу" виявлено майже 3 тис. приладів із несправною автоматикою.
На третьому - недотримання в належному стані димових і вентиляційних каналів (ДВК) і нехтування перевіркою тяги.
"Особливо уважними повинні бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димоходи - котлів і водонагрівачів. При несправних димоходах і вентканалах продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Для цього ДВК-системи треба періодично обстежувати, а за необхідності - прочищати і ремонтувати ", - відзначає головний інженер ПАТ "Дніпропетровськгаз" Олександр Макаренко.
Нині, коли температура повітря знижується, характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. У результаті продукти згорання природного газу не викидаються через димохід, а надходять у приміщення, де встановлений газовий прилад.
ПАТ "Дніпропетровськгаз" звертає увагу своїх клієнтів, для того, щоб уникнути нещасних випадків для виконання монтажу і підключення газового обладнання варто звертатись до спеціалізованих організацій, які мають діючі дозволи та ліцензії на виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки.