23 лютого відбулося перше пленарне засідання чергової 30 сесії Покровської міської ради. Передусім мова йшла про те, як має місто рухатися у стратегічній перспективі, та яких результатів досягнуто протягом минулого року.
Доповідаючи з основного питання, начальник відділу економіки Оксана Глазкова нагадала, що стратегічне бачення відображає той результат, до якого місто має прийти шляхом реалізації Стратегії розвитку. Місто комфортного та безпечного проживання громадян, яке розбудовується на балансі інтересів влади, бізнесу та суспільства зі сприятливими умовами для створення сімей, народження та всебічного розвитку і виховання дітей, самореалізації активного населення та достойного життя людей старшого покоління - таке стратегічне бачення Покрова у 2020 році. Стратегія розвитку розроблена у вигляді трьох стратегічних цілей - подолання моноструктурності економіки, розвиток і збереження населення та підвищення безпеки життя. Кожна стратегічна ціль розкривається комплексом операційних цілей, завдань та напрямків. У їхньому розрізі доповідач і підсумовувала результати реалізації стратегії протягом минулого року.
На виконання першої стратегічної мети було залучено значні кошти, суттєво перевищивши заплановані показники. Серед основних заходів – ремонт автомобільних доріг та тротуарів, освітлення доріг та вулиць, ремонт внутрішньокватральних доріг.
На 85% виконані заходи, передбачені для досягнення другої операційної цілі. Додатково придбано за рахунок державної субвенції соціальне житло для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Найвагомішими витратами стали капітальні ремонти житлових будинків(покрівель, фасадів, ліфтів), загальна вартість таких робіт складає 10,4 млн. грн.
Значним є і показник виконання стратегічної цілі №3.
Що стосується фінансування, то на реалізацію стратегії у 2017 році було використано 35,3 млн. грн. з міського бюджету – планові показники перевиконано на 81%. З обласного бюджету залучено 46,5 млн. грн., що в 1,7 разів більше, ніж передбачалося. З державного бюджету -1,1 млн. грн.
Далі доповідач деталізувала план заходів на 2018 – 2020 роки. Зазначалося, що при плануванні враховані найактуальніші проблеми. Головним напрямком діяльності є благоустрій та модернізація виробничих обє'ктів МКП "Покровводоканал".
На подолання моноструктурності економіки ( стратегічна ціль №1) передбачені заходи зі сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, направлені на розвиток зовнішньої привабливості міста та інші. В рамках благоустрою місць загального користування передбачено реконструкцію Дендропарку та парку Гірників.
Найвагоміші заходи другої стратегічної цілі пов'язані з покращенням технічного стану житлових будинків (34% від загальної вартості). Передбачені кошти на ремонт покрівель закладів освіти. Більш як удвічі більше передбачено коштів на проведення фізкультурних та спортивних заходів.
Майже 12 мільйонів спрямовується на третю ціль – підвищення рівня безпеки життя. Понад 75% суми піде на реконструкцію насосної станції №2 міськводоканалу. Закладені кошти на виконання програми із забезпечення громадського порядку й безпеки на території міста та на реконструкцію системи теплопостачання дошкільного відділення НВК №1.
Вцілому на 2018 рік заплановано заходів на загальну суму майже 208 млн. грн., що в 2,5 разів більше, ніж виконано у 2017 році.
У розрізі джерел фінансування, найбільше коштів надходить із обласного бюджету (67%), з міського бюджету передбачено на розвиток майже 65 млн. грн, що на 84% більше показників минулого року.
Заслухавши звіт, депутати ухвалили План заходів із реалізації Стратегії розвитку міста на період з 2018 по 2020 роки.
Чимало важливих питань розглядалося "у різному".
Так, депутати затвердили Концепцію запровадження системи енергетичного менеджменту на території міста та відповідне Положення стосовно бюджетної сфери та Порядок збору інформації щодо стану споживання енергоресурсів бюджетними установами. Пропоновані новації поєднують у собі увесь спектр завдань, які стосуються контролю за енергоспоживанням, ефективної експлуатації будівель, будівництва та реконструкції об’єктів. До числа першочергових завдань із впровадження системи енергоменеджменту для будівель бюджетної сфери належить формування електронних баз даних про енерговикористання, кількість та якість послуг на обєктах. Це дасть можливість формувати реальні баланси споживання енергоресурсів та води, відслідковувати, як впровадження ресурсозберігаючих заходів та управлінських рішень позначаються на динаміці відповідних параметрів.
Актуальними були проекти рішень соціального спрямування.
Депутати підтримали проект рішення про оголошення 2018 року у Покрові Роком Ветерана. Як прокоментувала заступник міського голови Наталія Бондаренко, таке рішення спрямоване на виконання Програми підтримки діяльності міської організації ветеранів. Покликане посилити увагу до потреб, соціального захисту старшого покоління, допомогти краще адаптуватися до нового етапу в житті, покращити дозвілля та активізувати участь у суспільному житті міста.
Доповнюючи тему, Олександр Шаповал вийшов із пропозицією про увічнення загиблих солдат Другої Світової - визволителів міста. Міський голова повідомив, що у 2016 році до нього звернулися мешканці Олександрівки щодо упорядкування солдатських могил, які були наприкінці 40-их перенесені з околиць на місцеве кладовище. Дане питання люди безрезультатно піднімали протягом десятиліть. За останній рік була проведена серйозна історико-архівна робота, в ході якої виявлені та документально підтверджені імена 77 не увічнених солдат. Олександр Шаповал запропонував на депутатській соціальній комісії розглянути питання щодо взяття цих могил під охорону, проведення комплексу робіт із благоустрою й увіковічення визволителів з винесенням даного питання на розгляд наступної сесії.
У рамках реформування галузі охорони здоров’я, рішенням сесії, Центр первинної медико-санітарної допомоги відтепер буде мати статус не комунального закладу, а комунального некомерційного підприємства.
Підтримали міські обранці і надання щомісячної натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів хворим на туберкульоз покровчанам і затвердили відповідний Порядок. Даний проект реалізовуватиметься у межах Комплексної міської програми соціального захисту населення. Туберкульоз належить до соціально небезпечних хвороб, і після лікування активної форми у спеціалізованих закладах, пацієнти доліковуються у міській лікарні. Аби підтримати хворих, що здебільшого належать до вразливих категорій, впроваджується така ініціатива.
На посилення соціального захисту вразливої категорії населення направлене і наступне рішення, яким передбачено облаштування пункту обліку бездомних осіб при територіальному центрі соціального обслуговування. Як зазначалося, кількість людей, які потребують предметної уваги з боку територіальної громади – збільшується. Облаштування пункту, розширення спектру соціальних та комунально-побутових послуг територіального центру, допомога в отриманні потребуючим безоплатної правової допомоги, представництво інтересів та інше реалізовуватиметься у відповідності до Комплексної міської програми соціального захисту.
На засіданні було розглянуто усі 19 проектів черги денної, наступне пленарне засідання 30 сесії відбудеться 2 березня.
Після розгляду усіх питань, слово попросила голова профспілкової організації МКП "Покровводоканал" Анна Бруснік. Звертаючись до депутатів від імені працівників підприємства, вона торкнулася питання тарифів, закликаючи не маніпулювати цією темою.
Прес-служба міського голови.