Пройшли тренінги з питань психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх родин

 пройшли тренінги з питань психологічної реабілітації  учасників ато та членів їх родин. Зображення 1

Для Покрова  тема  соціально-психологічної реабілітації воїнів АТО є актуальною, їй приділяється особлива увага. Життя після війни, його реалії й  пошук рішень стають загальною проблемою для колишніх солдат, їхніх рідних та фахівців міста, що допомагають подолати посттравматичний синдром. 3-го та 7-го серпня в арт-центрі міської бібліотеки відбулися тренінги "Психічна травма. Допомога та самодопомога" і "Методики ненасильницького спілкування", проведені громадською організацією "Український культурний центр" м. Дніпро. З учорашніми воїнами працювала Валентина Проніна - психолог Центру медичної реабілітації ветеранів війни при лікарні ім. Мечникова.

 


Учасниками тренінгів стали ветерани антитерористичної операції та члени їх родин, соціальні служби й установи міста. Координував роботу центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Зрозуміло, що говорити на таку складну тему багатьом непросто. Як зізнався один з присутніх ветеранів АТО, особливо важко було в перші дні після повернення додому. Незвичним було все — тиша, відсутність загрози, навіть обличчя близьких. Досить часто йому сниться одна і та сама ситуація, яка сталася під час бойових дій.
пройшли тренінги з питань психологічної реабілітації  учасників ато та членів їх родин. Зображення 2Дійсно, участь у бойових діях є стресом для будь-якої людини. І якщо фізичних травм і поранень, на щастя, уникнути все ж можливо, то емоційного перенапруження не може уникнути жоден військовослужбовець. Природа заклала в організм людини чималий запас міцності, але її нервова система є такою самою вразливою частиною людського тіла, як й інші.
За словами Валентини Проніної, психологічною травмою є будь-яка подія, яка вибиває зі звичного ритму життя. Людині, яка пройшла через бойові дії, треба подолати досить складний процес реабілітації. Вона привела приклад Ізраїлю, де з бійцями, перш ніж повернути їх до сім'ї, мирного життя, спершу  працюють професійні психологи.
В рамках навчання учасники тренінгів ознайомилися з поняттям "психічна травма", освоїли практичні методики самодопомоги. Важливою як для учасників АТО, так і членів їх родин, стала тема "Методики ненасильницького спілкування". В рамках практичних прав вони відпрацьовували так зване "Безоціночне спостереження. Емпатичне слухання", а також вивчали як працювати зі своїми емоціями та керувати гнівом. Окремим пунктом стало вивчення та застосування на практиці моделі ненасильницького спілкування.
Як говорить відомий вислів: "Знання — це сила". Учасники отримали саме ті знання, які допоможуть їм  зрозуміти ті проблеми, з якими вони зустрічаються та побачити механізм їх вирішення.
Прес-служба міського голови.