Про перетин кордону повнолітніми особами з інвалідністю І або ІІ групи віком від 18 до 60 років

Особу з інвалідністю ІІ групи, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та особу з інвалідністю І групи можуть супроводжувати:

  • один із членів сім’ї  першого ступеня споріднення ( у тому числі чоловіки у віці від 18 до 60 років);
  • інша особа ( у т.ч. чоловіки у віці від 18 до 60 років), що здійснює догляд за особою з інвалідністю та отримує компенсації (допомоги, надбавки на догляд).

Особу з інвалідністю, визнану судом недієздатною, може супроводжувати:

  • опікун ( у т.ч. чоловіки у віці від 18 до 60 років);
  • один із членів сім’ї першого ступеня споріднення ( у т.ч. чоловіки у віці від 18 до 60 років), якщо опікуна такій особі не призначено.

Особу з інвалідністю, обмежену судом у дієздатності, може супроводжувати:

  • піклувальник ( у т.ч. чоловіки у віці від 18 до 60 років);
  • один із членів сім’ї першого ступеня споріднення ( у т.ч. чоловіки  у віці від 18 до 60 років), якщо піклувальника такій особі не призначено).

При перетині кордону крім паспорту необхідно пред’являти наступні документи:

  • довідка до акта огляду медико – соціальною експертною комісією (форма №157-1/о)

або

посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності

або

довідка для отримання пільг особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;

  • документи, що підтверджують родинні зв’язки або посвідчення (довідка) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд (для осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю ІІ групи, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребують постійного стороннього догляду, та осіб з інвалідністю І групи);
  • рішення про призначення опікуном (піклувальником) або документи, що підтверджують родинні зв’язки (для осіб, яку супроводжують осіб, визнаних судом недієздатними, обмеженими у дієздатності).

Після прибуття осіб з інвалідністю на місце тимчасового перебування за межами України, супроводжуючі особи зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування  для взяття осіб з інвалідністю на консульський облік.

Слід зазначити, що у відповідності до статтей 58-60 Цивільного кодексу України,  опіка та піклування над повнолітніми особами встановлюються судом у разі, якщо такі особи визнані судом недієздатними або цивільна дієздатність  яких обмежена.

 

Начальник управління                                                                                                                                                                              Тетяна ІГНАТЮК