“Повір у себе”. У школі № 9 провели виставку творчих робіт дітей з особливими освітніми потребами

 

За останні п'ять років місто зробило вагомий крок у напрямку соціалізації дітей з особливими потребами. У наших закладах освіти навчається понад три сотні таких дітлахів. Їхній психолого-педагогічний супровід забезпечують спеціалісти корекційної освіти, практичні психологи та соціальні педагоги.

За ці роки інклюзивні класи з'явилися у кожній школі. На базі СЗШ №6 та №9 функціонують спеціальні класи інтенсивної педагогічної корекції, а також ресурсні кімнати. Інноваційні медіатеки отримали СЗШ №6 та НВК №2. Крім того, вже кілька років у Покрові діє інклюзивно-ресурсний центр, який забезпечує права на здобуття освіти дітей з особливими потребами віком  від 2 до 18 років.

Дана робота не припиняється.

Так, у загальноосвітній школі № 9 у період з 2 по 6 лютого проходить тиждень корекційної освіти під загальним гаслом "Повір у себе". Як зазначає директор закладу Ольга Матвєєва, сьогодні у школі навчається понад 70 дітей з особливими освітніми потребами.

Тиждень корекційної освіти передбачає цілий ряд різноманітних заходів. Зокрема, проводяться уроки доброти й толерантності. У свою чергу вчителі особливих класів презентують свою роботу, розповідають про досягнуті результати.

За словами Ольги Матвєєвої, найбільше досягнення реабілітаційних класів полягає в соціалізації особливих дітей. Це також формує необхідне сприйняття вихованців інклюзивних класів у всіх учнів школи, які розуміють наскільки важливим є підтримувати та допомагати їм.

Цього тижня тут була організована виставка творчих робіт особливих учнів  під гаслом "Повір у себе". Побачити їхні вироби могли усі охочі.

За словами вчителя-дефектолога Антоніни Тараненко, для її вихованців це дуже важливо. “Так ми розвиваємо у них можливість закріплювати ту чи іншу інформацію через діяльність дрібної моторики. Це розвиває у них пам'ять, мовлення, мислення, увагу та уяву”, — розповідає педагог.

Це підтверджує і вихователь реабілітаційних класів Алла Ковальчук: “Ми намагаємося залучати дітей до таких акцій, аби підвищувати їхню самооцінку. Звісно, допомагаємо їм при створенні робіт, але наші діти вже добре клеять, вирізають і вміють працювати з різними матеріалами. “Повір у себе” своє назвою відображає нашу головну мету. Ми усі прагнемо, щоб такі діти повірили у себе, не зневірилися, відчували себе членами колективу і суспільства”.

Історія людської цивілізації почалася з милосердя, коли суспільство усвідомило важливість життя і поваги до особистості кожної людини. Сьогодні інклюзія є одним з важливих напрямків роботи системи освіти Покрова. Адже кожна дитина повинна мати шанс на отримання необхідного рівня освіти. І подібні заходи зайвий раз підтверджують вірність цьому принципу.

Прес-служба міського голови.