ПОКРОВ ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

 

Дата, яку не забути, день, що залишається страшним нагадуванням і пересторогою. Сьогодні світ вшановує пам'ять жертв Голокосту. Саме 27 січня 1945 року  солдати 1-го українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.

 

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

 

До 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. З 70 єврейських центрів довоєнної України, доля яких невідома, 43 були знищені ще в 1941 році, а решта – до середини 1942 року. Біль Голокосту не стихає…Територією України розсипано сотні братських могил – місця масового розстрілу мирного населення. Сотні людей було вбито, мешканців населених пунктів Нікопольщини. У Другу Світову на Дніпропетровщині було знищено 50 тисяч євреїв, з них 8 тисяч проживали на Нікопольщині.

 

Одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто, а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними. У 1933 – 1945 роках  було створено понад 14 тисяч концентраційних таборів в Німеччині та в окупованій  Європі.

 

Тільки з нашого міста до Німеччини було відправлено1815 чоловік. Наші земляки пройшли через фабрики смерті, все життя несли у собі біль пережитого. Їхні спогади зберігаються у міському народному історико-краєзнавчому музеї ім.М.Занудька.

 

Даті, котру не маємо права забувати,  були присвячені онлайн заходи у закладах культури та освіти.

Прес-служба міського голови.