Вже 31 рік у межах міста функціонує установа відкритого типу для утримання жінок, засуджених до обмеження волі. За цей час державна установа Покровський виправний центр №79 пережила не одну реорганізацію, не змінюючи основного завдання: допомогти засудженим повернутися до нормального життя.
Головною складовою діяльності центру є створення необхідних умов, аби засуджені переосмислили своє життя, ставши на шлях виправлення. В ПВЦ-79 цьому приділяється першочергова увага. Наскільки наближений центр до засуджених, розповідала в День відкритих дверей установи начальник Інна Мицюк, представникам громадськості, підприємств, організацій. Присутніх цікавили умови в яких перебувають жінки, ступінь їх соціальної захищеності. Про це йшла розмова безпосередньо у приміщеннях, де проходить термін покарання.
На сьогодні в установі перебуває 115 засуджених з усіх областей України, у тому числі в секторі мінімального рівня безпеки з полегшеними умова утримання для вперше засуджених за злочини вчинені з необережності. Вони проживають у гуртожитках з усіма необхідними побутовими зручностями. Для занять спортом обладнано тренажерний зал, є бібліотека, кімнати відпочинку, кабінет психологічної реабілітації, медпункт.
Згідно законодавчих норм жінки працюють на підприємстві установи, у швацькому виробництві, на фермі та на контрагентських об’єктах, зокрема, Нікопольському заводі феросплавів. В установі діє власна пекарня, пральня, твердопаливна котельня, передбачена і польова кухня.
Продумана територія відпочинку з парковою зоною, фітокімнатою, кабінетами, де триває гурткова робота. Творчі доробки жінок прикрашають кімнати побачень з рідними.
Питання налагодження зв’язку з близькими, дітьми, за словами Інни Мицюк, одне з головних на шляху до соціальної реабілітації, як і професійного визначення. Засуджені мають змогу здобувати освіту за дистанційною формою навчання, отримувати суміжні професії швачки, вишивальниці безпосередньо в установі.
Уся робота центру підпорядкована єдиній меті: допомогти стати на шлях виправлення. Задля цього побудовано православну капличку, де проходять служби, з засудженими працюють психологи. Установа опікується жінками і після завершення терміну покарання щодо їхнього працевлаштування, адаптації у соціумі.
-Для нас надзвичайно важливо, - підкреслює Інна Мицюк, - аби кожна з жінок розпочала нове життя, назавжди позбавившись тягаря минулого.
Прес-служба міського голови.