Покров вшанував пам'ять жертв Бабиного Яру

 

29-30 вересня - 80-ті роковини від початку трагічних подій у Бабиному Яру. Сьогодні цю скорботну дату згадували покровчани, перелискуючи сторінки Другої світової.

Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, було розстріляно нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Така, жахлива статистика Бабиного Яру, який став символом Голокосту, нацистської політики масового знищення людей. Розстріли розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації Києва.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва.

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Більшість населених пунктів України мають свої “бабині яри” – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв. Не оминула ця гірка доля і Дніпропетровщину.На початок окупації краю на Нікопольщині проживало близько 7, 5 тисяч євреїв, тільки з 26 вересня по 3 жовтня 1941 було розстріляно 130 євреїв нікопольського району, а потім ще 570 євреїв-нікопольчан. Коли територія сучасного Покрова була звільнена від окупантів, серед вцілілого населення не залишилося представників єврейської спільноти, їх було розстріляно нацистами та вислано до концтаборів. Про цю трагедію краю нагадує меморіал жертвам Голокосту в Нікополі.

Сьогодні Покров вшановував пам'ять жертв Бабиного Яру та Голокосту, у закладах культури, освіти, клубних осередках, Будинку культури Шолохового, міському музеї пройшли тематичні заходи.

Прес-служба міського голови.

У матеріалі використана інформація з відкритих джерел.